صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۶ دی ۱۴۰۲ / ۱۱:۳۲
کد خبر: 18898
گزارشگر: 464
۳۰۷
۰
۰
۱
هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا:

احتمال ادامه جنگ علیه ملت فلسطین در نوار غزه

احتمال ادامه جنگ علیه ملت فلسطین در نوار غزه
طبق گزارش خبرگزاری سما، مک گورک به نقل از مقامات اسرائیلی افزود، درگیری ممکن است برای مدت طولانی، شاید تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.

هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه در سخنانی از احتمال ادامه جنگ علیه ملت فلسطین در نوار غزه تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

«برت مک‌گورک»، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای امنیت ملی آمریکا در سخنانی در این باره گفت: کاخ سفید نمی‌داند که اسرائیل چه زمانی قصد دارد وارد مرحله کاهش عملیات انتقام جویانه علیه حماس شود و جنگ ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه یابد.

طبق گزارش خبرگزاری سما، مک گورک به نقل از مقامات اسرائیلی افزود، درگیری ممکن است برای مدت طولانی، شاید تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.

جنبش حماس امروز با انتشار بیانیه‌ای به اظهارات وزیر به اصطلاح «میراث» کابینه رژیم صهیونیستی برای اخراج مردم غزه و «یافتن راهی دردناک‌تر از مرگ برای انتقام از فلسطینی‌ها» واکنش نشان داد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت درباره بازگشت فلسطینی‌ها به خانه‌های خود در شمال غزه که در حملات رژیم صهیونیستی ویران شده است، بررسی‌هایی صورت گرفته است.

این مقام آمریکایی در این باره ادامه داد: آمریکا درحال بررسی این احتمال با سازمان ملل است، اما مطلع است که بسیاری از خانه‌ها ویران و یا غیرقابل سکونت شده‌اند.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سر گرفته شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت غزه، جنایات صهیونیست‌ها تا کنون ۲۲ هزار و ۶۰۰ شهید و بیش از ۵۷ هزار مجروح برجای گذاشته است.

https://www.asianews.ir/u/dN1
اخبار مرتبط
به گفته این منابع، مرحله سوم شامل پایان دادن به مانور زمینی در نوار غزه، کاهش نیرو، مرخص کردن نیروهای ذخیره، تمرکز روی حملات هوایی و ایجاد منطقه حائل در مرز اراضی اشغالی و نوار غزه است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید