صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۷ دی ۱۴۰۲ / ۱۰:۵۵
کد خبر: 18928
گزارشگر: 464
۳۳۴
۰
۰
۱
در قطعه ۲ بهشت زهرا

ایران همنشین و یار مهدی اخوان ثالث شد

ایران همنشین و یار مهدی اخوان ثالث شد
در زندگی پدرمان زنده‌یاد «مهدی اخوان ثالث» مادرمان «ایران» همان زن بزرگی است که سال‌ها همراه و یاور پدر بود. چراغ خانه ما از وجود «ایران» روشن بود.

به گزارش آسیانیوز؛  پیکر ایران اخوان ثالث روز دوشنبه (۱۸ دی) تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

ایران اخوان ثالث، همسر مهدی اخوان ثالث درگذشت.

خانواده مهدی اخوان ثالث در اطلاعیه‌ای که در صفحه این شاعر فقید منتشر شده است، نوشته‌اند: «مادر گرامی‌مان، «ایران اخوان ثالث» از رنج تن رها و همنشین و یار و همراه همسرش، مهدی اخوان ثالث شد. «می‌گویند پشت هر مرد بزرگی، زنی بزرگ ایستاده است.»

در زندگی پدرمان زنده‌یاد «مهدی اخوان ثالث» مادرمان «ایران» همان زن بزرگی است که سال‌ها همراه و یاور پدر بود. چراغ خانه ما از وجود «ایران» روشن بود.

مادر «ایران اخوان ثالث» با مهری سرشار، صبری ستودنی و تدبیری خردمندانه، مایه امید، پشت‌گرمی و ستون زندگی خانواده و پدر بود. با اینکه دست بی‌رحم گرفتاری‌ها و نامهربانی‌های روزگار گریبانش را رها نکرد و داغ فرزند (لاله) را دید، همیشه امیدوار و پرتلاش بود و برای ما و اخوان خانه را تبدیل به محیطی امن، آسوده و سرشار از مهربانی کرد و به ما آموخت نگهبانی از خانواده نیازمند از خود گذشتگی‌ است.

برای بدرقه‌اش روز دوشنبه ۱۸ دی‌ماه ساعت ۱۰ و نیم در قطعه ۲ بهشت زهرا (در کنار لاله) گرد هم می‌آییم و پس از آن بنا به وصیتش هزینه‌های مرسوم مجالس یادبود و غیره را صرف امور خیریه خواهیم کرد.»

مهدی اخوان ثالث چهارم شهریورماه ۱۳۶۹ در تهران درگذشت و پیکرش در آرامگاه فردوسی در توس دفن شد.

https://www.asianews.ir/u/dNw
اخبار مرتبط
پیکر محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، امروز صبح روز شنبه در کنار آرامگاه فردوسی در توس به خاک سپرده شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید