صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۸ دی ۱۴۰۲ / ۱۴:۱۳
کد خبر: 18969
گزارشگر: 464
۱۲۴
۰
۰
۱
هیأت منصفه دادگاه‌های‌ سیاسی و مطبوعاتی:

مدیر مسؤول روزنامه شرق مجرم شناخته شد

مدیر مسؤول روزنامه شرق مجرم شناخته شد
اکبر نصراللهی‌، سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های‌ سیاسی و مطبوعاتی گفت: اتهام های مهدی رحمانیان «نشر مطالب خلاف واقع» موضوع شکایت ‌سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تیتر «همه حیران ماجرای کنکور» در تاریخ اول اسفند ۱۴۰۱ است.به گزارش آسیانیوز، مدیرمسئول روزنامه شرق در دفاعیات خود اتهامات را نپذیرفت و آن را عجیب دانست.

هیأت منصفه دادگاه‌های‌ سیاسی و مطبوعاتی، مدیر مسؤول روزنامه شرق را به اتهام انتشار مطالب خلاف واقع در خصوص کنکور به اکثریت مطلق آراء مجرم شناخته است و مستحق تخفیف ندانست.

 اکبر نصراللهی‌، سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های‌ سیاسی و مطبوعاتی گفت: اتهام های مهدی رحمانیان «نشر مطالب خلاف واقع» موضوع شکایت ‌سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تیتر «همه حیران ماجرای کنکور» در تاریخ اول اسفند ۱۴۰۱ است.

وکیل شاکی گفت: روزنامه شرق بدون مستندات نوشته است سوالات آزمون سه روز قبل از برگزاری کنکور منتشر شده است که خلاف واقع و بی‌اساس است و این ادعای خلاف واقع و بدون سند موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه خانواده‌های آنان شده است.

وی بیان کرد: کلاهبرداری در مورد کنکور و فروش سوالات و نامه‌های جعلی با «لو رفتن» سوالات دو موضوع جداگانه است.

مدیرمسئول روزنامه شرق در دفاعیات خود اتهامات را نپذیرفت و آن را عجیب دانست.

مستشار دادگاه از مدیر مسئول شرق خواست مستندات لو رفتن سوالات سه روز قبل از برگزار کنکور را بگویند که رحمانیان گفت یکی از افرادی که الان دارد درس می‌خواند به خبرنگار شرق گفت و «الزامی ندارم منبع خودمون را لو دهیم».

نصراللهی در پایان گفت: رای دادگاه رسیدگی به شکایت سازمان سنجش در مورد پرونده اتهام‌های مدیر مسئول روزنامه شرق که به ریاست قاضی مصطفی باقری در شعبه اول دادگاه کیفری یک برگزار شد ، متعاقبا صادر خواهد شد.

 

https://www.asianews.ir/u/dOb
اخبار مرتبط
سخنگوی هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: هیأت منصفه بعد از استماع دفاعیات متهم ایشان را به اتفاق آرا مجرم دانستند و برخی از اعضا در دلایل مخالفت گفتند بر اساس توضیحات متهم فقط ۵ درصد از ۱۲ هزار نفر پاسخ دهنده به نظرخواهی شرق با الزام حجاب مخالف بودند نه ۸۴ درصد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید