صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۲۲ دی ۱۴۰۲ / ۱۴:۵۰
کد خبر: 19065
گزارشگر: 464
۳۲۷
۰
۰
۰
در پایان سفر منطقه‌ای خود در قاهره

پیشهاد وزیر خارجه آمریکا برای منزوی کردن ایران

پیشهاد وزیر خارجه آمریکا برای منزوی کردن ایران
بلینکن در پایان سفر منطقه‌ای خود در قاهره از «ایجاد مسیر به سوی تشکیل کشور فلسطینی به عنوان بهترین راه» برای آنچه آن را به زعم خود «منزوی کردن ایران» خواند، سخن گفت.
به گزارش آسیانیوز؛ بلینکن در پایان سفر منطقه‌ای خود در قاهره از «ایجاد مسیر به سوی تشکیل کشور فلسطینی به عنوان بهترین راه» برای آنچه آن را به زعم خود «منزوی کردن ایران» خواند، سخن گفت.

وی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم اسرائیل با همدستی آمریکا در نوار غزه، ایران و محور مقاومت را که از خود در برابر اقدامات تروریستی واشنگتن و تل آویو در منطقه دفاع می‌کنند، متهم به "تروریسم" کرد و مدعی شد: «راه دیگر این است که شاهد ادامه تروریسم، تخریب توسط حماس، حوثی‌ها و حزب الله که از جانب ایران حمایت می‌شوند، باشیم».

بلینکن گفت: «این دیدگاه برای بسیاری از رهبران منطقه که با آنان گفتگو داشتیم، بسیار واضح و روشن است.»

وزیر امورخارجه آمریکا بدون اشاره به جنایت‌های روزانه ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری گفت: «بسیار تلاش می‌کنیم تا کرانه باختری شعله ور نشود و بسیار بر روی آن متمرکزیم.»

وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز در جدیدترین آماری خود اعلام کرد که شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به مناطق مختلف نوار غزه به ۲۳ هزار و ۴۶۹ نفر افزایش یافت.

این وزارتخانه افزود: ۵۹ هزار و ۶۰۴ نفر نیز در جنایت آفرینی‌های ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه زخمی شده اند.

براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، رژیم صهیونیستی در ۱۰ مورد جنایت خود در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱۲ فلسطینی را شهید و ۱۹۴ نفر دیگر را زخمی کرد.

https://www.asianews.ir/u/dPJ
اخبار مرتبط
وزیر خارجه ایالات متحده گفت: ساده بگویم که من نسبت به چشم‌انداز این مذاکرات که به نتیجه برسد، خیلی خوشبین نیستم و این به‌رغم همه تلاش‌هایی است که به خرج داده‌ایم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید