صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۳ دی ۱۴۰۲ / ۱۱:۲۱
کد خبر: 19086
گزارشگر: 464
۲۷۰
۰
۰
۰
هواشناسی خبر داد؛

هشدار به تهرانی ها: یخبندان در راه است

هشدار به تهرانی ها: یخبندان در راه است
هواشناسی استان تهران نسبت به بارش برف و باران و احتمال یخبندان شبانه و سقوط بهمن در ارتفاعات از بعد از ظهر امروز هشدار داد.


به گزارش آسیانیوز؛ اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی از فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی و غربی استان تهران به‌ویژه ارتفاعات از بعد از ظهر شنبه تا صبح دوشنبه (۲۳تا ۲۵ دی) خبر داد که این پدیده جوی در ارتفاعات استان به‌صورت بارش برف همراه با مه گاهی کولاک برف و در نیمه شمالی استان بارش باران و برف و در نیمه‌جنوبی به‌صورت بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

در اثر این پدیده جوی کاهش دید و لغزندگی و اختلال تردد در جاده‌ها به‌ویژه نواحی کوهستانی، امکان جاری شدن روان آب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، یخبندان شبانه، احتمال سقوط بهمن در نواحی برف‌گیر، خطر رهاشدن سنگ در ارتفاعات و آب گرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست.

-----------------------------------

بیشتر بخوانید

هشدار زرد هواشناسی به تهرانی‌ها؛ برف و باران در راه است

------------------------------------------------------------------------


اداره کل هواشناسی تهران در چنین شرایطی احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و عدم اسکان در این مناطق، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه‌ها، احتیاط تردد در مسیرهای کوهستانی، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، محافظت از لوله‌های آبرسانی و تاسیسات آبی را توصیه می‌کند.

اداره کل هواشناسی تهران در ادامه همچنین نسبت به افزایش گرادیان فشاری، وزش باد شدید در نواحی غربی و جنوبی و ارتفاعات و گاهی وزش باد خیلی شدید از ظهر یکشنبه تا سه‌شنبه (۲۴ تا ۲۶ دی) در تهران به‌ویژه نیمه‌جنوبی و مناطق غربی هشدار داد.

در اثر این مخاطره جوی احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت سست، خطر رهاشدن سنگ در ارتفاعات و سقوط بهمن و احتمال شکستن درختان کهنسال دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی تهران برای جلوگیری از آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، پرهیز از صعود به ارتفاعات، اجتناب از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم پارک خودرو در کنار درختان کهنسال و سازه‌های نیمه‌کاره را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

https://www.asianews.ir/u/dQ4
اخبار مرتبط
اداره هواشناسی استان تهران بارش برف در اتفاعات و کاهش دما را از روز سه شنبه ۲۱ آذر اعلام کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید