صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۷ دی ۱۴۰۲ / ۱۱:۱۹
کد خبر: 19217
گزارشگر: 464
۴۶۷
۰
۰
۱
ادعای گروسی:

سرعت ایران در غنی‌سازی اورانیوم

سرعت ایران در غنی‌سازی اورانیوم
گروسی به نشنال گفت: «ایران تنها کشور غیرهسته‌ای است که اورانیوم را در سطح بسیار بسیار بالا و بسیار نزدیک به درجه تسلیحات غنی‌سازی می‌کند.»


به گزارش آسیانیوز، گروسی همچنین ادعا کرده که ایران همچنان به ایجاد موانع برای بازرسی ها ادامه می‌دهد و تاکید کرد که تهران باید به معاهده گسترش سلاح‌های هسته‌ای که آن را امضا کرده است، پایبند باشد.

رافائل گروسی ادعا کرده است که ایران در غنی‌سازی اورانیوم به سرعت پیش می‌رود.

 «رافائل گروسی»، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی مدعی شد که ایران با برنامه غنی‌سازی اورانیوم خود به پیش می‌رود.

گروسی همچنین ادعا کرده که ایران همچنان به ایجاد موانع برای بازرسی‌ها ادامه می‌دهد و تاکید کرد که تهران باید به معاهده گسترش سلاح‌های هسته‌ای که آن را امضا کرده است، پایبند باشد.

او به نشنال گفت: «ایران تنها کشور غیرهسته‌ای است که اورانیوم را در سطح بسیار بسیار بالا و بسیار نزدیک به درجه تسلیحات غنی‌سازی می‌کند.»

گروسی در عین حال تاکید کرد که من نمی گویم ایرانی‌ها سلاح هسته‌ای دارند.

رافائل گروسی همچنین گفت که گفت‌وگو با ایران که بر استفاده غیرنظامی برنامه‌اش تاکید دارد، حتی در بحبوحه جنگ غزه و تنش‌ها در خاورمیانه همچنان ادامه دارد.

گروسی افزود که نظارت و بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی، باید متناسب با فعالیت‌های ایران باشد؛ هرچند تهران همچنان بر اساس ملیت، بازرسان خاصی را از تأسیسات خود منع می‌کند.

ادعاهای مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی است که «محمد اسلامی»، رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان حضور در برنامه به افق فلسطین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت نامه ارسالی ایران به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص تهدید وزیر رژیم صهیونیستی به بمباران اتمی غزه گفت: این نامه به طور مشخص جواب نداشت. روزی که وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی غزه را تهدید به حمله هسته‌ای کرد، در کمال ناباوری دیدید که هیچ عکس‌العملی در دنیای حاضر نسبت به این موضوع رخ نداد.

وی افزود: اظهارات مشابهی نیز از سوی نتانیاهو در سخنرانی سازمان ملل متحد مطرح شد و ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرد. دو تن از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی نیز اظهارات مشابه داشتند؛ من نامه‌ای را به آقای رافایل گروسی نوشتم و از وی خواستم بر اساس وظایف قانونی خودش که مهمترین وظیفه آژانس نظارت بر عدم اشاعه سلاح هسته‌ای است، به این موضوع بپردازد و این اظهارات رسمی را به شورای امنیت سازمان ملل گزارش دهد. اما اتفاقی نیفتاد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در شورای حکام نیز انتظار بود به موضوع اسراییل پرداخته شود که با توجه به لابی سنگین صهیونیست‌ها در سازمان‌های بین‌المللی این اتفاق رخ نداد. ما همچنان انتظار داریم به این موضوع پرداخته شود چون تهدید آشکار استفاده از سلاح هسته‌ای محکوم است و باید به آن پرداخته شود.

وی افزود: نکته مهم این است که امروز شرایط فلسطین و اوضاع و احوال غزه یک پرده از شرایط این منطقه کنار زد و برای مردم دنیا و کل جهانیان بیشتر و دقیق‌تر ماهیت این رژیم معرفی شد.

اسلامی گفت: در ۷۵ سال گذشته تاکنون شرایط این چنینی اتفاق نیفتاده که چهره رژیم صهیونیستی و ظلم و جنایاتش به دنیا معرفی شود. تاکنون فلسطینیان را مترادف با تروریست قلمداد می‌کردند و همیشه با تروریست خواندن فلسطینیان، جنایاتشان را توجیه می‌کردند و حق مسلم خودشان می‌دانستند که بایستی با آنها برخورد کنند و برای برقراری امنیت خودشان دست به هر جنایتی بزنند.

https://www.asianews.ir/u/dSc
اخبار مرتبط
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی گفت: به دلیل لغو مجوز فعالیت بازرسان این سازمان از سوی ایران متاسفم!
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید