صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۳۰ دی ۱۴۰۲ / ۱۳:۰۲
کد خبر: 19281
گزارشگر: 464
۱۴۲
۰
۰
۰
شامگاه جمعه

چین/ ۱۳ کشته در آتش‌سوزی خوابگاه مدرسه ابتدایی

چین/ ۱۳ کشته در آتش‌سوزی خوابگاه مدرسه ابتدایی
این مدرسه شبانه‌روزی دارای مهد کودک و یک مدرسه ابتدایی بوده و بیشتر دانش‌آموزان آن نیز در واقع ساکن مناطق روستایی اطراف بودند.به گزارش آسیانیوز؛  این مدرسه شبانه‌روزی دارای مهد کودک و یک مدرسه ابتدایی بوده و بیشتر دانش‌آموزان آن نیز در واقع ساکن مناطق روستایی اطراف بودند.

وقوع آتش‌سوزی شامگاه جمعه در خوابگاه یک مدرسه ابتدایی در مرکز چین، جان دست‌کم ۱۳ نفر را که عمدتا دانش‌آموز بودند گرفت و یک زخمی نیز برجای گذاشت.

رسانه‌های دولتی چین گفتند، این حادثه در نزدیکی شهر «نانیانگ» واقع در استان هنان روی داده و اگرچه آتش به سرعت به کمک آتش‌نشانان مهار شده اما تلفات قابل توجهی برجای گذاشته است.

این مدرسه شبانه‌روزی دارای مهد کودک و یک مدرسه ابتدایی بوده و بیشتر دانش‌آموزان آن نیز در واقع ساکن مناطق روستایی اطراف بودند.

رسانه‌های محلی به نقل از معلمان مدرسه نوشتند که قربانیان این حادثه، همگی دانش آموزان کلاس سوم یا حدود ۹ ساله بودند.

بیشتر دانش‌آموزان این مدرسه برای تعطیلات آخر هفته نزد خانواده‌هایشان بازگشته بودند و تنها تعداد اندکی در خوابگاه باقی مانده بودند که قربانی حریق شدند.

به نوشته رسانه‌های چین، مجموعه‌های آموزشی و خوابگاه این مدرسه در مجموع ۲.۳ هکتار وسعت دارد و در پی وقوع این حادثه که ساعت ۲۲ به وقت محلی روی داده، مدیر مدرسه بازداشت شده است.

هنوز دلیل وقوع این حادثه اعلام نشده است.

آتش سوزی‌های مرگبار در چین عمدتا به دلیل ضعف استانداردهای ساختمانی و ایمن نبودن سازه‌ها روی می‌دهد و پیش از این نیز بارها اتفاق افتاده است.

از جمله در نوامبر سال ۲۰۲۳ میلادی ۲۶ نفر پس از وقوع یک آتش‌سوزی بزرگ در یک ساختمان اداری در شهر لولیانگ جان باختند.

در اوایل ماه آوریل نیز وقوع آتش‌سوزی در بیمارستانی در پکن، جان دست‌کم ۲۹ نفر را گرفت که اکثراً بیماران بودند.

یورو نیوز
https://www.asianews.ir/u/dTa
اخبار مرتبط
یکی از نمایندگان شرکت چینی به مسوولان استان مازندران گفت که آنها می‌دانند مازندران یکی از قوی‌ترین استان‌ها از نظر اقتصادی است و به همین دلیل سرمایه‌گذاری در ایران را از این استان آغاز کرده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید