صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۳۰ دی ۱۴۰۲ / ۲۲:۱۸
کد خبر: 19296
گزارشگر: 464
۱۴۹
۰
۰
۱
بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان

اورژانس جدید محک؛ گامی بلند برای بهبود خدمات

اورژانس جدید محک؛ گامی بلند برای بهبود خدمات
بیمارستان محک، در یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ زیرساخت‌های خود در سالیان اخیر، برای بهبود ارائه‌ خدمات‌ به کودکان مبتلا به سرطان کشورمان که مأموریت اصلی این مؤسسه به شمار می‌رود، اورژانس خود را نوسازی کرده است.

  به گزارش آسیانیوز؛ دکتر علیرضا دانشگری، معاون مدیرعامل محک در حوزه‌ درمان گفت: «بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک با ۱۰۰ تختخواب، یک پنجم ظرفیت درمان سرطان کودک در ایران را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ کودک مراحل درمانشان را در بیمارستان محک طی می‌کنند. این رقم، نیازمند رسیدگی‌ها و امکانات تازه‌ای است که تأمین آن در دستور کار بیمارستان محک قرار دارد. یکی از این اقدامات، افتتاح اورژانس جدید برای بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک است.»

---------------------------

بیشتر بخوانید

--------------------------------------------------------------------


وی افزود: «افزایش تعداد بیماران و نیز قدیمی شدنِ تجهیزات اورژانس فعلی، محک را بر آن داشت که اورژانس این بیمارستان را با استانداردهای به‌روز و جدید بین‌المللی در بخش دیگری از ساختمان بیمارستان محک راه‌اندازی کند.» دانشگری با بیان آنکه اورژانس جدید با داشتن بخش‌های تریاژ، اتاق عمل سرپایی، اتاق احیاء، اتاق گچ‌گیری، اتاق‌های ایزوله و ایزوله‌ معکوس و نیز ۱۰ تخت اورژانس به یکی از مجهزترین اورژانس‌های تخصصی کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور تبدیل شده است ادامه داد: «در این اورژانس، پزشک عمومی و پزشک متخصص اطفال به صورت بیست‌وچهار ساعته مستقر هستند و به خدمات‌رسانی به کودکان مبتلا به سرطان می‌پردازند.»

محک

معاون مدیرعامل محک در درمان تاکید کرد: «فضای بزرگ‌تر این اورژانس، تجهیزات مدرن و به‌روز و نیز ارائه‌ خدماتِ تخصصی برای کودکان مبتلا به سرطان از وجوه تمایز اورژانس جدید بیمارستان محک است. این اورژانس که احداث و تجهیز آن قریب به دو سال زمان برده است، از مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی محک در سالیان اخیر است که به همت نیکوکاران این مؤسسه ساخته و تجهیز شده است.» دانشگری در پایان گفت: «محک امیدوار است با افتتاح این اورژانس و افزایش سرعت خدمت‌رسانی به کودکان مبتلا به سرطان، آن‌ها را با سرعت و سهولت بیشتری به روزهای سلامتی بازگرداند.»

https://www.asianews.ir/u/dTp
اخبار مرتبط
در تقویم محک، 7 دی، روز کودکان بهبودیافته از سرطان است. کیانا، دختر بنیانگذار محک که خود سرطان را در کودکی شکست داده است، در این روز متولد شده و بهبودی او، انگیزه‌ای برای تشکیل این مؤسسه بوده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید