صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱ بهمن ۱۴۰۲ / ۰۸:۳۷
کد خبر: 19300
گزارشگر: 464
۲۷۱
۰
۰
۱
سنتکام:

ارزیابی آسیب‌ مغزی نظامیان آمریکایی در حمله موشکی به عین‌الاسد

ارزیابی آسیب‌ مغزی نظامیان آمریکایی در حمله موشکی به عین‌الاسد
سنتکام خبر داده «ارزیابی خسارت‌ها در حال انجام است» و در این حمله «شماری از پرسنل آمریکا تحت ارزیابی آسیب‌های مغزی قرار گرفته‌اند و حداقل یک نیروی نظامی عراقی هم مجروح شده است».به گزارش آسیانیوز، «ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا» می‌گوید در پی حمله موشکی و راکتی مقاومت عراق به پایگاه عین‌الاسد در غرب عراق، شماری از نظامیان آمریکایی «تحت ارزیابی آسیب مغزی» قرار گرفته‌اند.

 سازمان سنتکام در پی حمله موشکی و راکتی بی‌سابقه و گسترده مقاومت عراق به پایگاه نظامیان آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد، بیانیه‌ای صادر کرد.

منابع خبری عراقی عصر شنبه گزارش دادند در این حمله ۴۰ راکت و موشک به سمت پایگاه عین‌الاسد در غرب عراق شلیک شده است.

سنتکام در بیانیه بامداد یکشنبه خود، ضمن اتهام‌زنی به ایران آورده که «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در غرب عراق چندین موشک بالستیک و راکت به سمت پایگاه هوایی عین‌الاسد شلیک کردند».

ایران بارها وجود «نیروهای نیابتی» در منطقه را رد و اعلام کرده نیروهای مقاومت در راستای منافع کشورهای خود اقدام می‌کنند.

این سازمان در روایت خود از ماجرا همچنین می‌گوید اغلب موشک‌ها و راکت‌ها توسط سامانه‌های پدافندی مستقر در عین‌الاسد رهگیری شدند اما برخی از آن‌ها به پایگاه برخورد کرده‌اند.

سنتکام خبر داده «ارزیابی خسارت‌ها در حال انجام است» و در این حمله «شماری از پرسنل آمریکا تحت ارزیابی آسیب‌های مغزی قرار گرفته‌اند و حداقل یک نیروی نظامی عراقی هم مجروح شده است».

پنتاگون خبر داده از ۱۷ اکتبر تاکنون حداقل ۱۴۴ بار به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه حمله شده است.

مقاومت اسلامی عراق هم اعلام کرده تا زمان پایان جنایات جنگی اسرائیل در غزه با حمایت تمام‌قد آمریکا، به هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا و همچنین مواضع اسرائیل ادامه می‌دهد.

https://www.asianews.ir/u/dTv
اخبار مرتبط
سنتکام در ادامه این بیانیه که در صفحه کاربری آن در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده، آورده است: این حملات تهدیدی مستقیم برای تجارت بین‌المللی و امنیت دریایی است و جان خدمه بین‌المللی را که نماینده چندین کشور در جهان هستند به خطر انداخته‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید