صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۲ / ۰۰:۲۹
کد خبر: 19354
گزارشگر: 464
۲۲۱
۰
۰
۰
بیست و ششمین دوره همایش

رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران

رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران
مصطفی مؤمنی، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بیست و ششمین دوره همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران اظهار کرد: «۱۰۰ شرکت برتر انتخاب‌شده از صنایع مادر و ارزآور هستند و پنج شرکت دانش‌بنیان نیز در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر قرار دارند که اتفاق مبارکی است.»


به گزارش آسیانیوز؛
به گفته وی برای رتبه‌بندی این شرکت‌ها، صورت‌های مالی و گزارش‌های حسابرسی شرکت‌ها در سال گذشته دریافت و تحلیل داده‌ها بر اساس ۳۳ شاخص انجام شده است. در این میان شاخص فروش یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در ارزیابی شرکت‌های برتر است. البته در سال‌های گذشته این شاخص‌ها که همه کمی هستند، توسعه پیدا کرده و در سال‌های آینده هم شاخص‌های جدید ارائه می‌شود.

مومنی همچنین گفت: «در بررسی شرکت‌ها مشخص شد که نرخ رشد همراه با تورم در فروش کاهشی بوده، اما نرخ رشد واقعی فروش افزایشی بود؛ یعنی در یک سال گذشته که مبنای ارزیابی بوده مهار تورم صورت گرفته و قیمت‌ها توسط دولت کنترل شده و ۱۱ درصد نرخ واقعی فروش افرایش یافته که به خاطر رشد تولید و ارزش افزوده است.»

در ادامه این مراسم مجید درویش، معاون مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی نیز اظهار کرد: «صنایع کوچک، ۴۱ درصد، صنایع متوسط ۱۲ درصد و صنایع بزرگ ۴۷ درصد از اشتغال سهم دارند. همچنین شغل‌ها در شرکت‌های بزرگ کیفی است. ارزش افزوده ۵۰۰ شرکت حدود ۱۳ درصد تولید ناخالص ملی و ارزش افزوده ۱۰۰ شرکت اول برتر ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی است.»

درویش با بیان اینکه رتبه‌بندی شرکت‌های برتر از سال ۱۳۷۷ آغاز شده است گفت: «بررسی ۱۰۰ شرکت برتر ایران از نظر شاخص میزان فروش شروع شد، چراکه میزان اثرگذاری یک بنگاه اقتصادی در ابعاد اقتصاد ملی با میزان فروش آن رابطه مستقیم دارد. در سال‌های بعد با استقبال شرکت‌ها، از نظر تعداد شرکت‌ها اکنون به ۵۰۰ شرکت بزرگ رسیدیم که بر اساس شاخص میزان فروش و ۳۲ شاخص دیگر با یکدیگر رتبه‌بندی و مقایسه کردیم.»

https://www.asianews.ir/u/dUp
اخبار مرتبط
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با بیان اینکه نتایج رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران نشان می‌دهد که در سال گذشته ۹۱ درصد صادرات توسط ۱۰۰ شرکت برتر انجام شده، گفت که در بین ۵۰۰ شرکت برتر، شرکت‌های پتروشیمی‌ بیشترین ارزآوری، شرکت‌های نفتی بیشترین فروش و بانک‌ها بیشترین اشتغال را داشته‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید