صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۷:۵۹
کد خبر: 19378
گزارشگر: 464
۳۵۷
۰
۰
۱
خلاصه بازی

ایران۲ - امارات ۱

ایران۲ - امارات ۱
تیم ملی فوتبال ایران در سومین دور مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ سه شنبه سوم بهمن‌ماه در ورزشگاه اجوکیشن سیتی مقابل امارات به برتری ۲ بر یک دست پیدا کرد.


به گزارش آسیانیوز، ترکیب تیم ملی مقابل امارات مشخص شد.

بر این اساس،تیم ملی در این بازی با علیرضا بیرانوند،احسان حاج صفی،شجاع خلیل زاده،حسین کنعانی،صادق محرمی،سامان قدوس،سعید عزت اللهی،مهدی قایدی،مهدی طارمی،علی قلی زاده و سردار آزمون به میدان می رود.

صحنه‌های مهم بازی

با ترکیب هجومی ایران تحیت هدایت امیر قلعه نویی، بازی از ابتدا در اختیار ایران بود و تلاش زیادی برای گلزنی داشتند اما تنها یک ضربه داخل چارچوب داشتند که خالد عیسی کار سختی برای مهار آن نداشت.

در دقیقه ۱۸ بازی سردار آزمون روی ارسال احسان حاج صفی با سر به توپ ضربه زد اما درچارچوب جای نداشت و خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴ پس از ارسال پشت مدافعان مهدی طارمی با عبور توپ از بالای دستان دروازه‌بان، موقعیت خوبی برای سردار آزمون ایجاد کرد اما دخالت مدافع امارات نگذاشت تا او دروازه خالی حریف را باز کند.

گل اول برای ایران در دقیقه ۲۶ توسط مهدی طارمی به ثمر رسید. پس از پاس علی قلی زاده به سردار آزمون، او توپ را بلافاصله با ارسال کوتاه به سمت دروازه حریف فرستاد تا طارمی در فضای خالی پشت دفاع حریف در موقعیت تک به تک موفق به گلزنی شود.

دقیقه ۳۴ علی قلی زاده روی ارسال حاج صفی موفق شد با ضربه سر دروازه امارات را باز کند که با بررسی VAR این گل مردود اعلام شد.

در دقیقه ۴۴ صادق محرمی پس از توپ‌گیری از بازیکن حریف از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد تا با برانکارد از زمین خارج شود و رامین رضاییان وارد ترکیب شود.

در دقیقه ۵۱ آزمون پس از دفع ناقص بازیکن حریف روی ارسال بلند، توپ را کنترل کرد و سپس ضربه خطرناکی به توپ زد که با فاصله کم از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۸ ضربه از راه دور عبدالله رمضان با فاصله بسیار کمر از کنار دروازه ایران بیرون رفت.

دقیقه ۵۹ خطای حسین کنعانی زادگان روی یحیی الغسانی با بررسی VAR و سپس تصمیم داور به دنبال بازدید آن از طریق مانیتور کنار زمین، خطای پنالتی اعلام شد.

دقیقه ۶۳ علیرضا بیرانوند به درستی مسیر ضربه الغسانی را پیش بینی کرد و ضربه پنالتی امارات را مهار کرد.

گل دوم ایران ایران در دقیقه ۶۵ بازی روی همکاری دوباره سردار و طارمی به ثمر رسید. آزمون پس از اشتباه مدافع حریف به توپ رسید و آن را به طارمی پاس داد که شماره ۹ ایران توپ را با ضربه محکم از بالای دستان خالد عیسی عبور داد و دومین گل ایران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۷ پس از دو پاس گل برای طارمی، این مهاجم فرصت خوبی پیدا کرد تا آزمون را صاحب موقعیت گلزنی کند که در این امر موفق بود و موقعیت تک به تک آزمون به گل تبدیل شد اما به دلیل حضور او در موقعیت آفساید، داور این گل را مردود اعلام کرد.

در دقیقه ۸۱ محمد محبی سومین گل ایران را به ثمر رساند اما این گل هم رد شد. پیش از اینکه محبی موفق شد ضربه بلوکه شده علیرضا جهانبخش را وارد دروازه امارات کند، در آغاز حمله ایران او روی بازیکن حریف مرتکب خطا شده بود که بررسی داور از طریق نمایشگر کنار زمین آن را مردود اعلام کرد.

دقیقه ۸۶ آزمون فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه او در محوطه جریمه امارات با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳+۹۰ روی پاس بلند به زمین ایران، یحیی الغسانی به توپ رسید و اگرچه علیرضا بیرانوند روی شوت او اثر گذاشت اما توپ وارد دروازه شد تا اولین گل امارات به ثمر برسد.

تیم ملی فوتبال ایران در نهایت موفق شد این بازی را با نتیجه ۲ بر یک پشت سر بگذارد.

گل اول و دوم ایران به امارات توسط مهدی طارمی

گل اول امارات به ایران


جوش و خروش تماشاچیان ایرانی پیش دیدار تیم ملی و امارات

 

 

گرم کردن بازیکنان ایران و امارات، دقایقی پیش از آغاز بازی

 

جام ملت های آسیاهمخوانی سرود جمهوری اسلامی ایران توسط بازیکنان و هوادارن حاضر در ورزشگاه

 

 

گل اول ایران توسط طارمی در دقیقه 26

 

داور با کمک VAR برای امارات پنالتی گرفت

 

گل دوم ایران به امارات توسط مهدی طارمی در دقیقه 65

 

گل سوم ایران به امارات توسط محمد محبی در دقیقه ۸۱ مردود اعلام شد

 

گل اول امارات به ایران

سایت رسمی فدراسیون فوتبال
https://www.asianews.ir/u/dUM
اخبار مرتبط
تا زمانی که تیم ملی بازی داشت وظیفه همه رسانه ها حمایت از تیم ملی بود، اما پس از آن وظیفه رسانه ها نقد هم هست.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید