صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۴ بهمن ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۲
کد خبر: 19389
گزارشگر: 464
۲۸۸
۰
۰
۰
با دعوت از ۷ گروه معمار جوان و خلاق کشورمان

مسابقه معماری مهرگان رامسر ـ دیسر؛ یک رویداد فرهنگی

مسابقه معماری مهرگان رامسر ـ دیسر؛ یک رویداد فرهنگی
مسابقه معماری دهکده مسکونی - تفریحی دیسر با دعوت از ۷ گروه معمار جوان و خلاق کشورمان، در روزهای ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه سال جاری در رامسر برگزار شد.


به گزارش آسیانیوز؛ مهندس احمد زهادی، مدیرمسئول «نشریه تخصصی معماری و ساختمان» که ۲۲ سال در حوزه نشر سابقه دارد، با بیان اینکه شیوه و اسلوب برگزاری این مسابقه در نوع خود یک رویداد فرهنگی بوده است، افزود: «طی جلسات متعدد با مهندس مجتبی راودمند (کارفرما) به این نتیجه رسیدیم که مسابقه را به صورت محدود و در قالب ژوژمان برگزار کنیم؛ به طوری که معماران مدعو بتوانند از طرح‌ها و ایده‌های خود به صورت حضوری و در برابر داوران دفاع کنند.»

برگزارکننده مسابقه معماری مهرگان رامسر- دیسر این شیوه از برگزاری مسابقه معماری را در نوع خود بدیع و بی‌سابقه دانست و یادآور شد: «در کشور ما، میان سازندگان و معماران پیوند ساختاری کمتر دیده می‌شود؛ به این معنا که فرایند ساخت یک بنا یا مجموعه از آغاز اندیشیده شود و مورد بحث و اظهار نظر انتقادی قرار گیرد. داوران مسابقه مهرگان رامسر- دیسر (سید محمد بهشتی، شامیل محمدزاده و بهروز منصوری) همه پیشکسوت معماری و استاد دانشگاه بوده‌اند. این رویداد مواجهه نسل جوان معماران با پیشکسوتان بود؛ نسلی که تحولات زیبایی‌شناسی و فناوری معماری در جهان را دنبال می‌کند و خلاق و صاحب فکر است.»

مهندس احمد زهادی در پایان خاطرنشان کرد: «بخش مسکن و شهرسازی کشور نیازمند تحول در ساختارهای ذهنی و روش‌‌های سرمایه‌گذاری است. آنچه سرمایه فرهنگی نامیده شده، باید در کنار سرمایه اقتصادی به کار گرفته شود. در این میان کارکرد رسانه، برقراری رابطه‌ای هدفمند میان معماران و کارفرمایان است.»

تعامل حرفه‌ای بین متخصصان، معماران، کارفرمایان و سازندگان؛ ارائه ایده‌های نو از طریق معماران خلاق کشور؛ ارتباط و هماهنگی مستقیم با کارفرما و همفکری و همکاری تا ارائه نتیجه؛ جلسه داوری و حضور آزاد برای همه علاقه‌مندان این حوزه در جهت هم‌اندیشی و تفاهم، تبادل‌نظر و… از نتایج این رویداد بود. داوری این مسابقه پس از ارائه حضوری توسط هفت معمار مدعو به مدت ۳۰ دقیقه انجام شد و سپس جلسه مستقل داوران، نتایج مربوط به رتبه‌های اول، دوم و سوم روز ۲۱ دی ماه اعلام شد.

https://www.asianews.ir/u/dUY
اخبار مرتبط
ششمین سمپوزیوم معماری ترمه، توسط گروه ترمه مدیا در هتل اسپیناس پالاس تهران شد و پس از برگزاری همایش معماری، نمایشگاه متریال‌های ساختمانی افتتاح شده و شروع به کار کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید