صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۶:۱۳
کد خبر: 19532
گزارشگر: 464
۲۲۶
۰
۰
۰
اداره کل هواشناسی:

تهرانی‌ها منتظر برف و باران باشید

تهرانی‌ها منتظر برف و باران باشید
با توجه به پایداری نسبی هوا، در بعضی ساعات امکان انباشت آلاینده‌ها و در صورت عدم مهار منابع تولید آلاینده‌های جوی، کاهش موقتی کیفیت هوا در نواحی شهری و پرتردد تهران مورد انتظار است.


به گزارش آسیانیوز؛ اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش پراکنده در یرخی نقاط استان طی سه‌ روز آینده خبر داد.

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان برای سه روز آینده به تناوب آسمان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر، گاهی وزش باد و در پاره‌ای نواحی به‌ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات گاهی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل هواشناسی استان البرز عنوان کرد: طبق پیش بینی‌های انجام شده تا آخر هفته سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی مورد انتظار است.

از پنجشنبه بعد از ظهر (۱۲ بهمن‌ماه) آسمان به‌تدریج ابری و از اواخر وقت تا بعد از ظهر جمعه (۱۳ بهمن‌ماه) در بیشتر نواحی استان در بعضی ساعات بارش برف و باران و وزش باد، در ارتفاعات بارش برف و رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

در بازه بعد از ظهر جمعه تا روز شنبه (۱۳ تا ۱۴ بهمن‌ماه)در بیشتر نواحی استان در بعضی ساعات وزش باد شدید مورد انتظار است.

برای روز جمعه کاهش محسوس دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی و کاهش دید جاده‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی، احتمال یخ‌زنی در ساعات شب و اوایل صبح وجود دارد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، توچال با کمینه دمای ۱۵- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۱ بهمن‌ماه) نیمه‌ابری با احتمال بارش پراکنده، در بعد از ظهر غبار رقیق با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی ‌ پنجشنبه (۱۲ بهمن‌ماه) قسمتی ابری و غبار صبحگاهی، به‌تدریج افزایش ابر، در شب بارش پراکنده با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

https://www.asianews.ir/u/dXh
اخبار مرتبط
اداره هواشناسی استان تهران بارش برف در اتفاعات و کاهش دما را از روز سه شنبه ۲۱ آذر اعلام کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید