صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۹:۳۳
کد خبر: 19562
گزارشگر: 464
۲۹۹
۰
۰
۱
جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳

صعود تیم‌ملی در برابر سوریه

صعود تیم‌ملی در برابر سوریه
آخرین بازی دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا بین تیم‌های ایران و سوریه تیم ملی ایران توانست برنده از این میدان بیرون برود.

به گزارش آسیانیوز؛ امیر قلعه‌نویی ترکیب تیمش را برای دیدار برابر سوریه مشخص کرد. بر همین اساس تیم ملی فوتبال ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده، روزبه چشمی، رامین رضاییان، سامان قدوس، سعید عزت‌اللهی، مهدی قائدی، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون به میدان می‌رود.

 

ایران یک - هنگ‌کنگ یک

گل اول ایران توسط طارمی

گل‌:  مهدی طارمی برای ایران
کارت زرد:  شجاع خلیل زاده از ایران
کارت قرمز: -

گرم کردن بازیکنان ایران پیش از شروع بازی

 

نظر هواداران درباره دیدار ایران و سوریه

 

در دقیقه ۷ سردار آزمون با پاس بین مدافعان سوریه در موقعیت خوبی قرار گرفت اما ضربه او با پای دروازه‌بان مهار شد و سردار روی ریباند دوباره به توپ ضربه زد اما این بار داخل چارچوب جای نداشت و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸ بازی، عمر هیسار روی یک توپ بلند در داخل محوطه جریمه ایران برخورد سنگینی با شجاع خلیل‌زاده داشت که باعث شد مدافع ایران با سر به زمین بخورد. به همین دلیل کیم جونگ هیوک، داور بازی بلافاصله گروه پزشکی ایران را فراخواند تا به وضعیت خلیل‌زاده رسیدگی کنند. البته خلیل‌زاده در این صحنه به سرعت از زمین بلند شد و پس از بررسی گروه پزشکی به زمین بازگشت تا در شرایطی که تیم‌ملی با کمبود مدافع مواجه است، یک مدافع دیگرش را هم از دست ندهد.

پیش بینی ملی پوشان فوتبال ساحلی از دیدار ایران - سوریه

 

 

در دقیقه ۲۶ مهدی قایدی از نزدیکی محوطه جریمه با ضربه زمینی شانس گلزنی خود را امتحان کرد که با واکنش احمد مدنیه یک ضربه کرنر به سود ایران به دست آمد.

پنالتی برای ایران

 

گل اول ایران مقابل سوریه

 

نیمه دوم

 

در دقیقه ۴۶ روی ارسال به محوطه جریمه ایران، احسان حاج صفی و بازیکن حریف با هم برخورد کردند که کادر پزشکی دو تیم به سرعت وارد زمین شدند. این دو بازیکن پس از لحظاتی بدون مشکل مورد مداوا قرار گرفتند و به بازی ادامه دادند.

در دقیقه ۵۲ سردار آزمون در موقعیت تک به تک به دروازه‌بان سوریه قرار گرفت که ضربه او مهار شد و دوباره به توپ رسید اما ضربه او این بار در نزدیکی ورود به دروازه توسط مدافع حریف دور شد و یک ضربه کرنر به دست آمد. این ضربه کرنر توسط رضاییان ارسال شد و در آستانه ورود به دروازه بود که مجدد توسط یکی دیگر از مدافعان سوریه دفع شد.

در دقیقه ۶۱ ارسال پشت مدافعان ایران با اثرگذاری اشتباه شجاع خلیل زاده همراه شد و پابلو صباغ در موقعیت تک به تک با علیرضا بیرانوند قرار گرفت که خطای علیرضا بیرانوند روی این بازیکن موجب شد یک ضربه پنالتی به سود سوریه اعلام شود.

در دقیقه ۶۴ عمر خربین پشت ضربه پنالتی حساس ایستاد و موفق شد برخلاف شیرجه علیرضا بیرانوند گل تساوی را وارد دروازه کند.

در دقیقه ۶۸ پس از چند حمله ایران روی دروازه سوریه، علیرضا جهانبخش فرصت خوبی برای شوتزنی داشت که ضربه زمینی‌اش را به سمت دروازه فرستاد اما دروازه‌بان به راحتی آن را در آغوش گرفت.

در دقیقه ۸۰ علی قلی زاده پس از پاسکاری با مهدی طارمی در موقعیت تک به تک با مدنیه قرار گرفت اما این دروازه‌بان دوباره موفق شد دروازه‌اش را بسته نگه دارد و توپ را دفع کرد.

دقیقه ۸۴ سردار آزمون روی ارسال بلند به محوطه جریمه با ضربه سر دروازه سوریه را تهدید کرد که ضربه او در دستان دروازه‌بان قرار گرفت.

دقیقه ۱+۹۰ بازی مهدی طارمی برای جلوگیری از ضدحمله سریع سوریه روی بازیکن حریف خطا کرد و با دریافت دومین کارت زرد از زمین بازی اخراج شد.

 

دقیقه ۶+۹۰ علیرضا بیرانوند دروازه ایران را نجات داد و موفق شد ضربه خطرناک مهاجم سوریه را دفع کند تا مانع از به ثمر رسیدن گل برتری حریف شود.

بازی در پایان ۱۰ دقیقه وقت اضافه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا نبرد دو تیم در دو وقت پانزده دقیقه اضافی ادامه پیدا کند.

نیمه اول وقت‌های اضافه بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید.

https://www.asianews.ir/u/dXN
اخبار مرتبط
امیر قلعه‌نویی ترکیب تیمش را برای دیدار برابر سوریه مشخص کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید