صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۱:۳۳
کد خبر: 19745
گزارشگر: 464
۱۰۱
۰
۰
۰
هشدار زرد هواشناسی

سامانه بارشی جدید در راه ۸ استان‌

سامانه بارشی جدید در راه ۸ استان‌
از روز یکشنبه در خوزستان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و لرستان منجر به رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.به گزارش آسیا نیوز؛ سامانه بارشی جدید که از روز شنبه، ۲۱ بهمن وارد کشور می‌شود روزهای یکشنبه و دوشنبه مناطقی از جنوب و جنوب غرب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌و گو با همشهری آنلاین در این باره گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر وقت شنبه از سمت غرب وارد کشور خواهد شد و از روز یکشنبه در خوزستان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و لرستان منجر به رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.

به گفته فریبا گودرزی، در این روز جزایر شمال خلیج فارس و بوشهر بیشترین میزان بارش را خواهند داشت و همچنین دریا مواج خواهد بود.

او توضیح داد که در ۲ روز آینده در غالب مناطق کشور جوی پایدار برقرار است، اما فعالیت سامانه بارشی منجر به صدور هشدار زرد در روز یکشنبه در ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و فارس و روز دوشنبه کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب غرب سیستان وبلوچستان و جنوب کرمان شده است.

این سامانه آن‌طور که گودرزی توضیح داد، سه شنبه، ۲۴ بهمن در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبارهای پراکنده خواهد داشت و بعدازظهر همین روز از سمت جنوب شرق از کشور خارج می‌شود.

https://www.asianews.ir/u/e0M
اخبار مرتبط
اداره کل هواشناسی درباره تغییر وضعیت جوی به استان تهران هشدار جدی داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید