صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ / ۲۳:۳۸
کد خبر: 19774
گزارشگر: 464
۱۶۰
۰
۰
۱
بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران

انسان‌رسانه‌ها در عصر نوین رسانه

انسان‌رسانه‌ها در عصر نوین رسانه
نشست خبری و رونمایی از پوستر بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران امروز برگزار شد.

به گزارش آسیانیوز به نقل از ستاد اجرایی بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، این نشست با حضور فرشاد مهدی‌پور، معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، احسان حامد مقدم، مدیر اجرایی بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‎ای ایران و محمد آقاسی، دبیر کمیته رویدادها و نشست‌های این دوره از نمایشگاه برگزار شد.

مهدی‌پور در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به پوست‌اندازی و تحولات جدید در این دوره از نمایشگاه، گفت: « پس از چند سال وقفه در برگزاری نمایشگاه که سابق بر این با عنوان مطبوعات برگزار می‌شد، امسال آن را با رویکردهایی نظیر برگزاری گردهمایی و هم اندیشی برپا می‌شود.» مهدی‌پور افزود:« ما در در دوره جدید معاونت امور رسانه‌ای خود را موظف دانستیم تا برگزاری رویدادهای که متوقف شده بود را مجددا برقرار کنیم.» او با اشاره به اینکه تغییر نام نمایشگاه رسانه‌ها در این دوره در واقع از مطالبات خود رسانه‌ای‌ها بود، گفت: «در سفرهای استانی و گفت‌وگو با همکاران رسانه‌ای تقاضای تغییر نام نمایشگاه از مطبوعات به رسانه‌ها را داشتند که این امر امسال یکی از مهمترین تغییرات ما بود.»

معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت ارشاد افزود:«در ادامه روند برگزاری مجدد رویدادهایی که پیش از این به دلایلی مانند شیوع کرونا متوقف شده بود، از تابستان امسال جشنواره رسانه‌های کشور را برگزار کردیم. نمایشگاه رسانه‌های ایران نیز قرار بود در پاییز برگزار شده بود به دلایل مشکلات فنی به زمستان و تاریخ ۲۹ بهمن تا ۲ اسفند موکول شد.»

او با اشاره به شعار این دوره از نمایشگاه گفت: «شعار امسال «نجستم همیشه جز از راستی» است که از شعر حکیم فردوسی برگرفته شده است. این شعار به عنوان یک شعار محوری و پویش عمده برای این دوره نظر گرفته شده است.» مهدی‌پور با اعلام ویژگی‌های اختصاصی این دوره از نمایشگاه، گفت:«در این دوره علاوه بر رسانه‌های مکتوب، برخط، خبرگزاری‌های نوین و دانش‌بنیان نیز دعوت شده‌اند که از اختصاصات این دوره است. برای حضور گروه‌های تولید محتوا و دانش‌بنیان‌های حوزه رسانه نیز بخشی در نظر گرفته شده است. چون آینده رسانه‌ها با فناوری گره خورده است.»

او در ادامه این نشست درباره انسان‌رسانه که شکل جدیدی از رسانه در عصر جدید است، گفت: «گروه دیگری که به‌طور خاص به آن‌ها در این دوره از نمایشگاه توجه شده است، فعالان رسانه‌ای به عنوان انسان‌رسانه هستند. در این نمایشگاه درگاهی برای انسان‌رسانه‌های اجتماعی باز شده است و یک غرفه بزرگ نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است.»

به گفته مهدی‌پور طی روزهای آینده به طور قطعی مشخص خواهد شد که رسانه‌ها از چه کشورهایی در بخش بین‌الملل حاضر می‌شوند. او با اشاره به اینکه در حدود ۶۰۰ رسانه پیش‌ثبت‌نام خود را برای حضور در این نمایشگاه انجام داده‌اند، گفت: «ثبت‌نام قطعی از روز گذشته آغاز شده است و تا روز پنجشنبه ۱۹ بهمن به مرور انجام می‌شود و آمار رسانه‌های حاضر در نمایشگاه به قطعیت می‌رسد.»

به گفته مهدی‌پور نشست‌های تخصصی متعددی در قالب‌های اقتصاد رسانه، تجربه‌کاوی و همچنین رونمایی کتاب‌ها از جمله جلد دوم دانشنامه مطبوعات انجام می‌شود. همچنین کمیته‌ای مختص فناوری‌های نو و هوش مصنوعی نیز برپا خواهد شد. او درباره تقدیر از چهره‌های رسانه‌ای گفت: «در کمیته استان‌ها از بیش از ۲۰ چهره استانی رسانه‌ای تقدیر می‌شود. همچنین ۵ چهره ملی حوزه ارتباطات نیز تقدیر خواهند شد.»

در انتهای این نشست نیز از پوستر بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران که محمد روح الامین طراحی آن را برعهده داشته است، رونمایی شد.

https://www.asianews.ir/u/e1d
اخبار مرتبط
"سواد رسانه ای مقوله ایست راجع به فهم منابع و فناوری های ارتباطی، رمزگان بکار رفته، پیام هایی که تولید شده و گزینش و تفسیر و تاثیر آن پیام ها" رویین(1991:3 ) سواد رسانه ای قدرت درک اینست که رسانه ها چگونه کار می کنند و چطور سازماندهی می شوند و ما چگونه از آنها بهره می بریم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید