صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۰:۰۱
کد خبر: 19826
گزارشگر: 464
۲۱۵
۱
۰
۱
در نشست مشترک خیریه‌های حوزه سرطان کودک عنوان شد؛

معرفی شبکه همکاری و ارتباطی محک در روز جهانی سرطان

معرفی شبکه همکاری و ارتباطی محک در روز جهانی سرطان
به مناسبت روز جهانی سرطان، چهار مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان از چهار خطه ایران در استان فارس گرد هم جمع شدند.

به گزارش آسیانیوز؛ مدیر عاملان مؤسسه‌های خیریه محک، تسکین، کسا و خراسان در یک نشست مشترک در شیراز گرد هم آمدند و به مناسبت روز جهانی سرطان به بیان گزارش اقدامات خود به جامعه‌ پرداختند.

آراسب احمدیان، مدیرعامل مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک» ضمن ارائه گزارش درخصوص اقدامات انجام شده در ۳۳ سال فعالیت محک گفت:‌ «این مؤسسه در چارچوب سومین برنامه استراتژیک و با شعار «محک فقط تهران نیست» سه مؤسسه تسکین در تبریز، کسا در اصفهان و خراسان در مشهد را که با انگیزه درونی شکل گرفته و به صورت مستقل فعالیت می‌کنند، توانمند کرده است. باعث افتخار ماست که اعلام کنیم در حال حاضر شبکه همکاری و ارتباطی از سازمان‌های مردم‌نهاد مستقل با استاندارد یکسان در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران شکل گرفته است.»
مدیرعامل محک ادامه داد: «توانمندسازی این سه مؤسسه در یک شبکه یکپارچه با توجه به تعداد مراجعان بالا به آنان و انتقال تجربیات مؤسسه محک در ارائه خدمات درمانی، رفاهی، اقتصادی و روان‌شناختی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان انجام گرفته است.»

در ادامه این نشست خبری، جواد میلانی، مدیرعامل خیریه تسکین در تبریز گفت:‌ «باید این رویداد خبری را به فال نیک بگیریم. ما چهار مؤسسه خیریه در ۴ استان با یک هدف مشترک اما به شکل مستقل فعالیت می‌کنیم و یک شبکه را تشکیل داده‌ایم. ما چهار مؤسسه خیریه گرد هم آمده‌ایم تا هیچ کودکی در هیچ کجای ایران تبعیض درمانی را احساس نکند.»

وی در معرفی مؤسسه خیریه تسکین گفت: «به واسطه آغاز همکاری مؤسسه تسکین با مؤسسه خیریه محک، از سال ۱۳۹۸، فعالیت این سازمان براساس استاندارد محک آغاز شد. از آن زمان تاکنون بالغ بر ۱۹۰۰ پرونده کودک مبتلا به سرطان در خیریه تسکین تشکیل شده که از این تعداد ۶۸۰ کودک تحت درمان هستند.»

مدیرعامل خیریه تسکین با بیان آن‌که با کسب تجربه از موسسات خیریه مخصوصا محک تاکنون ۶۴۰ کودک مبتلا به سرطان قطع درمان شده‌اند گفت: «این افتخاری است که نشان می‌دهد سرطان پایان زندگی نیست و با حمایت به موقع، نتایج زندگی‌بخشی حاصل می‌شود.»

محمدرضا احمدی مدیر عامل مؤسسه خیریه کسا اصفهان، از دیگر اعضای این نشست بود. احمدی ضمن بیان نحوه شکل‌گیری کسا گفت: «با توجه به استراتژی محک در سال ۱۳۹۳، مؤسسه مستقل کسا به شکل رسمی تاسیس شد و طی تفاهم‌نامه پنج ساله با محک توانمند شد. از آن زمان حدودا ۲۲۰۰ پرونده کودک تشکیل شده. در حال حاضر ۱۰۰ کودک تحت درمان هستند و خوشبختانه ۶۰۰ کودک قطع درمان شده‌اند. مؤسسه کسا علاوه بر اصفهان، کودکان مبتلا به سرطان کاشان را نیز تحت پوشش دارد و افق ما حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در کل استان اصفهان است.»

شیما شریفی، مدیرعامل مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان خراسان نیز در این نشست خبری گفت: «مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان خراسان از سال ۱۳۹۵ در راستای استراتژی توانمندسازی موسسات خیریه توسط محک به شکل مستقل تاسیس شد. در روزهای نخست، مسیر خود را آسان می‌دیدیم اما در مدت کوتاهی متوجه شدیم اگر محک در کنار ما نبود، امکان نداشت ما به نقطه امروز برسیم. بهره‌مندی از کوله‌بار تجربه ۳۳ ساله محک، مؤسسه خیریه خراسان را در سال ۱۴۰۲ به مؤسسه‌ای تبدیل کرد که در حال حاضر ۱۰۶۰ کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت دارد. ما به شکل روزانه ۲۰ کودک جدید را ثبت و وارد چرخه حمایتی درمان می‌کنیم.»

وی گفت: «با توجه به زیرساخت، برنامه و استراتژی که از مؤسسه محک دریافت کردیم، این افتخار را داریم که پذیرای تمام کودکانی باشیم که برای درمان از سیستان و بلوچستان تا خراسان به ما مراجعه می‌کنند.»

نشست مشترک خیریه‌های فعال حوزه سرطان کودک با پرسش و پاسخ خبرنگاران به پایان رسید. محک امیدوار است با توانمندسازی خیریه‌های فعال در حوزه سرطان کودک براساس استانداردهایی که حاصل ۳۳ سال فعالیت این سازمان است، خدمات یکپارچه درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان سراسر کشور ارائه شود.
https://www.asianews.ir/u/e25
اخبار مرتبط
در تقویم محک، 7 دی، روز کودکان بهبودیافته از سرطان است. کیانا، دختر بنیانگذار محک که خود سرطان را در کودکی شکست داده است، در این روز متولد شده و بهبودی او، انگیزه‌ای برای تشکیل این مؤسسه بوده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
a
۱۴۰۲/۱۱/۲۵
0
0
0

ایا شما خدا و قران را قبول دارید؟ اگر مثبته پس چرا جواب منو نمیدید؟..... فساد در جامعه ی اسلامی !، یکی از بزرگترین... برای همه فرستاده میشه سوره انفال ایه ۲۵: و سوره نسا ایه۱۴۸: بنام خدا ‏‎ شرم و ننگ بر مسئولین ن کشور اسلامی ی إیران ن مرتبط با اینکه ، خلبان ن رزمنده دفاع مقدس را که ، {( دو خلافکار قاضی نما شعبه ۴۰۴ سال۲۶/۶/۱۳۷۹ در دادسرای ونک ، و شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت سال۲/۶/۱۳۸۹ ( این مدت ت ۱۱ سال وکلای کلاهبردار فراری بودند !)، و دو کلاهبردار ر وکیل نما مربوط به همین دادگاه ها ، با کرفتن خانه أو ، با ترفند های حقوقی )}، أو را مجبور کردند که ، حقوق زیر فقر خود را ، برای أجاره دهد و نأن شب نداشته باشد ، یا بابت غذا دهد و در چادر زندکی کند ، و شرم و ننگ بر مسولین ن حامی ی این گونه خلافکاران و سکوت کنندگان( بهر نوعی که باشد ) و....... بخودتون بیایید !؟، وقتی امریکای قلدر ر ادمخوار رو به افول و غرق شدن است ... ، همه را با خود غرق خواهد کرد !، شک نداشته باشید و....... کدام به خدا نزدیکتر است !؟ مای مسلمان که هر وقت هوس کنیم گران میکنیم و....، و خلافکار بین وکیل و قاض


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید