صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۴:۱۸
کد خبر: 19838
گزارشگر: 464
۲۳۸
۰
۰
۱
طبق قانون

خبر مهم وزیر کار درباره قانون افزایش سن بازنشستگی

خبر مهم  وزیر کار درباره قانون افزایش سن بازنشستگی
سید صولت مرتضوی اعلام کرد قانون افزایش سن بازنشستگی مشمول کسانی می‌شود که ۲۸ سال سابقه خدمت دارند و از سال ۱۴۰۵ عملیاتی می شود.


سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره زمان اجرای قانون افزایش سن بازنشستگی، گفت: آنهایی که الان بالای ۲۸ سال سابقه کار دارند، حداقل باید ۳۰ سال خدمت کنند و افزایش سن بازنشستگی از سال ۱۴۰۵ عملیاتی می‌شود.

وی افزود: قانون مشمول کسانی می‌شود که ۲۸ سال سابقه خدمت دارند و مشمول افرادی که ۲۹ و ۳۰ سال سابقه دارند نمی‌شود.

وزیر کار در پاسخ به سوالی درخصوص برخی گامنه‌زنی‌ها پیرامون آمارهای اشتغال بیان کرد: اظهارنظر آزاد است و هر کس می‌تواند نسبت به هر موضوعی خدشه وارد کرده و نظر خود را بیان کند؛ اما اساساً ملاک عمل، مراکز رسمی هستند. ما اشتغال را به چند روش بررسی می‌کنیم، یکی سامانه‌ی رصد، دومی میزان بیمه اجباری و اختیاری که از سوی کارفرمایان و خویش‌فرمایان صورت می‌گیرد. سومین آمار مراکز رسمی از جمله مرکز آمار ایران و سایر مراجع رسمی کشور است.

مرتضوی اضافه کرد: این‌ها موید این است که نسبت به کاهش نرخ بیکاری موفق بوده‌ایم؛ یعنی دو درصدی که گفتیم محقق شده و نرخ بیکاری برای اولین‌بار در ۴۰ سال اخیر به کانال ۷ درصد رسیده است.

وی گفت: کارشناسان اگر نظری دارند اعلام کرده و حتی بیایند با ما صحبت کنند تا اگر شبهه‌ای وجود دارد، آن را برایشان برطرف کنیم.
https://www.asianews.ir/u/e2g
اخبار مرتبط
مصوبه مجلس در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه درباره افزایش سن بازنشستگی، شاید مهمترین خبری بود که در هفته گذشته، محور بحث‌ها و تحلیل‌ها و حواشی گوناگون شد، حاشیه‌ها و اظهارنظرهایی که همچنان ادامه دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید