صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۵:۳۷
کد خبر: 20011
گزارشگر: 464
۳۱۵
۰
۰
۱
در حاشیه جلسه امروز هیات دولت؛

رئیس شورای اطلاع‌رسانی: مقاومت‌هایی در پرونده بابک زنجانی وجود داشت

رئیس شورای اطلاع‌رسانی: مقاومت‌هایی در پرونده بابک زنجانی وجود داشت
سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت ایران به خبرنگاران گفته است مقاومت‌هایی برای به نتیجه نرسیدن پرونده بابک زنجانی وجود داشت.

به گزارش آسیانیوز؛ سپهر خلجی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: اقدام جهادی بانک‌ مرکزی، وزارت نفت و اطلاعات سپاه در بازگشت اموال بابک زنجانی نقش تعیین کننده ای داشت‌ و با اهتمام قوه قضاییه این پرونده به نتیجه رسید و نشان داد اگر در موضوعات مختلف همراهی و همدلی باشد، به طور قطع این موارد به نتیجه مطلوب می‌رسد.

وی افزود: قبل از این دوسال احساس می شد مقاومتی وجود داشته است تا این کار به نتیجه نرسد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی بیان کرد: رئیس جمهور امروز در جلسه هیات وزیران از همه کسانی که در جمع شدن پرونده بابک زنجانی نقش داشتند، تشکر کرد.

خلجی ادامه داد: اطلاعات مربوط به واریز اموال بابك زنجانی به خزانه دولت به تدریج توسط مسئولان اطلاع‌رسانی می‌شود.

سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت ایران به خبرنگاران گفته است مقاومت‌هایی برای به نتیجه نرسیدن پرونده بابک زنجانی وجود داشت.

دیروز محمدرضا فرزین، رئیس بانک مرکزی ایران تائید کرد که اموال بابک زنجانی «تماما» به خزانه این کشور منتقل شده است.

این اظهارات پس از آن بود که غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، اعلام کرد که اموال آقای زنجانی در خارج از ایران شناسایی و به تهران منتقل شده است؛ او بر اساس «کارشناسی‌های اولیه» گفته بود «این اموال، کفاف بدهی‌ها و خسارت‌های او را خواهد داد.»

سال گذشته سخنگوی قوه قضائیه ایران درباره این رقم،‌ گفته بود که «حدود ۵۰۰ میلیون دلار» از اموال بابک زنجانی به وزارت نفت برگردانده شده و «مجموع رد مال متهم به شرکت نفت حدود یک میلیارد و ۹۶۶ میلیون یورو است.»

https://www.asianews.ir/u/e54
اخبار مرتبط
آقای اژه‌ای درباره مقدار این اموال و چگونگی انتقال آن به تهران چیزی نگفت اما گفت که «اموالی که آمده بر اساس گزارش کارشناسی اولیه، تمام بدهی و خسارت او را پوشش می‌دهد.»
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید