صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۴ اسفند ۱۴۰۲ / ۲۳:۴۰
کد خبر: 20061
گزارشگر: 464
۱۹۱
۰
۰
۱
طبق اعلام معاون اشتغال وزیر کار؛

نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی
در هفته گذشته، نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و ارشد در پاییز امسال اعلام شد.

به گزارش آسیانیوز؛  آن‌طور که طاها رمضانی، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفته در پاییز ۱۴۰۲ نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۱۱.۴ درصد بوده و این نرخ بالاتر از نرخ بیکاری عمومی است که نیازمند برنامه ریزی ویژه برای اشتغال فارغ‌التحصیلان است.

به گفته وی در بررسی وضعیت اشتغال و بیکاری فارغ‌التحصیلان در سال ۱۴۰۱ نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان کاردانی ۱۰ درصد و نرخ مشارکت آن‌ها معادل ۵۰ درصد، نرخ بیکاری فارغ التحصیلان کارشناسی ۱۵ درصد و مشارکت آن‌ها ۴۸ درصد، نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد ۹ درصد و نرخ مشارکت بیش از ۶۸ درصد و نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دکترا ۳ درصد با مشارکت بالای ۷۰ درصد بوده است.

طبق اعلام معاون اشتغال وزیر کار بیش از ۳۵ درصد اشتغال ایجادی در سامانه رصد اشتغال و ۸۰ درصد اشتغال ایجادی حوزه مشاغل خانگی توسط زنان صورت گرفته است. به گفته محمود کریمی بیرانوند، طبق آمار درگاه مرکز آمار ایران نرخ مشارکت زنان از ۱۳.۱ درصد در سال ۱۴۰۱ به ۱۴.۴ درصد رسیده و نرخ بیکاری کل زنان از ۱۵.۷ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۱۴.۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

تشکیل شورای گفت‌وگوی بخش تعاون خبر دیگری بود که از سوی محمد حسین رستمی، مدیر تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران اعلام شد. به گفته وی این شورا از ابتدای سال آینده با هدف بررسی راهبردهای توسعه‌ای و افزایش صادرات تعاونی‌ها در استان تهران تشکیل می‌شود. آن‌طور که رستمی گفته، هدف از این کار رسیدن به جایگاه ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور است زیرا بخش تعاون به همین میزان باید در بخش صادرات نقش آفرینی کند.

https://www.asianews.ir/u/e5T
اخبار مرتبط
هیات عمومی دیوان عدالت اداری بر اساس شکایت سعید کنعانی، با صدور دادنامه‌ای به شماره پرونده ۹۸۰۱۰۹۵، نامه شماره ۲۰۱۱۴۵ مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ابطال کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید