صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۸ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۰:۵۱
کد خبر: 20128
گزارشگر: 464
۳۰۹
۰
۰
۲
روزنامه اورشلیم پست:

تأسیس یک واحد مرتبط با ایران در نیروی هوایی اسرائیل

تأسیس یک واحد مرتبط با ایران در نیروی هوایی اسرائیل
روزنامه «اورشلیم پست» روز دوشنبه ۲۶ فوریه (هفتم اسفندماه) به نقل از منابع رسمی امنیتی گزارش داد که اسرائیل در حال بررسی یک گزینه نظامی به عنوان هشدار به رژیم ایران و پیام به ایالات متحده است.

 به گزارش آسیانیوز، سرلشکر تومر بار فرمانده نیروی هوایی اسرائیل بطور رسمی یک واحد مرتبط با ایران تأسیس کرده است که در آن تمام سناریوها برای حملات احتمالی از جمله علیه تأسیسات اتمی جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 تصمیم برای تأسیس «واحد ایران» مدت‌ها پیش اعلام شده بود اما اخیراً فعالیت‌ آن به صورت رسمی علنی شده است.

منابع امنیتی اسرائیل می‌گویند، با اینکه اسرائیل عمدتاً به دنبال اقداماتی نیست که منجر به افزایش درگیری با جمهوری اسلامی شود اما اکنون موضوع استفاده احتمالی از «اقدام نظامی قهرآمیز علیه ایران» مطرح شده است.

  به نوشته‌ی «اورشلیم پست»، مقامات امنیتی اسرائیل ادعا کردند که امتناع اخیر نیروهای ذخیره ارتش از ارتش در اعتراض به اصلاحات قضایی، به توانایی‌های خلبانان و پرسنل نیروی هوایی از جمله اپراتورهای پهپاد آسیب رسانده است.

در شرایطی که ایالات متحده درگیر افزایش تهدیدات رژیم ایران از جمله گسترش تروریسم در منطقه و توسعه فعالیت‌های مرتبط با ساحت تسلیحات اتمی است، منابع امنیتی می‌گویند ارتش اسرائیل در حال محک زدن قابلیت‌های خود برای مقابله با همین تهدیدات است.

روزنامه «اورشلیم پست» روز دوشنبه ۲۶ فوریه (هفتم اسفندماه) به نقل از منابع رسمی امنیتی گزارش داد که اسرائیل در حال بررسی یک گزینه نظامی به عنوان هشدار به رژیم ایران و پیام به ایالات متحده است.

سرلشکر تومر بار فرمانده نیروی هوایی اسرائیل بطور رسمی یک «واحد ایران» تأسیس کرده است که در آن تمام سناریوها برای حملات احتمالی از جمله علیه تأسیسات اتمی جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تصمیم برای تأسیس «واحد ایران» مدت‌ها پیش اعلام شده بود اما اخیراً فعالیت‌ آن به صورت رسمی علنی شده است.

مقامات اسرائیل از مدیریت ضعیف‌ در مقابله با برنامه هسته‌ای رژیم ایران و همچنین تأمین مالی جمهوری اسلامی با نادیده گرفتن تحریم‌ها توسط دولت بایدن انتقاد دارند. آنها معتقدند سهل‌انگاری دولت بایدن سبب گسترش نفوذ تروریست‌های وابسته به جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است، به همین دلیل اسرائیل قصد دارد یک «گزینه نظامی قابل اعتماد» روی میز بگذارد.

این منابع مدعی هستند با اینکه اسرائیل عمدتاً به دنبال اقداماتی نیست که منجر به افزایش درگیری با جمهوری اسلامی شود اما اکنون موضوع استفاده احتمالی از «اقدام نظامی قهرآمیز علیه تروریسم [رژیم] ایران» مطرح شده است.

یکی از اهداف اصلی اسرائیل ضربه به گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در یمن، عراق، لبنان، سوریه، کرانه باختری و نوار غزه است اما اولویت اصلی در مباحث مطرح شده‌ی اخیر ضرورت مقابله با تهدیدات هسته‌ای رژیم ایران است.

«اورشلیم پست» در بخش دیگری از این گزارش نوشته است، «فعالیت این واحد ویژه در ماه‌های گذشته تحت تأثیر برخی تحولات داخلی در اسرائیل قرار گرفته بود از جمله اعتراض نیروهای ذخیره ارتش به اصلاحات قضایی که پرسنل نیروی هوایی مستقیم با آن مرتبط بودند.»

این روزنامه نوشته است: «مقامات امنیتی ادعا کردند که امتناع اخیر نیروهای ذخیره ارتش از خدمت در اعتراض به اصلاحات قضایی به توانایی‌های خلبانان و پرسنل نیروی هوایی از جمله اپراتورهای پهپاد آسیب رسانده است.»

آنها استدلال کرده‌اند: «غیبت طولانی اپراتورهای پهپاد و سایر مشاغل که نیروهای ذخیره در آن نقش کلیدی دارند به قابلیت عملیاتی آنها در طول زمان آسیب رسانده است و باید از وضعیت مشابه در آینده جلوگیری شود.»

https://www.asianews.ir/u/e6Y
اخبار مرتبط
همزمان با آغاز یک رزمایش مشترک نیروهای هوایی اسرائیل، ایتالیا، آمریکا و بریتانیا در آسمان ایتالیا، یک «افسر ارشد» اسرائیلی مدعی شد که خلبانان کشورش با هدف «آمادگی برای مقابله با ایران» به این مانور اعزام شده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید