صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ / ۲۱:۵۰
کد خبر: 20270
گزارشگر: 464
۱۷۶
۰
۰
۱

تلاش محک برای تأمین هزینه‌ داروهای کودکان مبتلا به سرطان

تلاش محک برای تأمین هزینه‌ داروهای کودکان مبتلا به سرطان
مدیرعامل مؤسسه محک می‌گوید این مؤسسه در سال ۱۴۰۱ بیش از صد میلیارد تومان هزینه برای تأمین داروی کودکان مبتلا به سرطان صرف کرده است.

«چگونه هزینه‌های درمان سرطان را تأمین کنم؟» این شاید اصلی‌ترین سوالی باشد که در نخستین مواجهه با تشخیص بیماری سرطان برای خانواده‌ی بیماران مطرح می‌شود. نگرانی از تأمین هزینه‌های درمان سرطان همواره یکی از مهمترین و چالشی‌ترین دغدغه‌هایی است که خانواده‌های بیماران مبتلا به سرطان دارند. هزینه‌های درمان سرطان در ایران شامل هزینه‌های مربوط به تشخیص، درمان و اصلاح سبک زندگی است. این هزینه‌ها عمدتا شامل هزینه‌های مربوط به ویزیت مشاوره و معاینه پزشکی، آزمایش‌ها، تصویربرداری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، داروها و سایر خدمات بهداشتی و درمانی مرتبط با سرطان می‌شود.

از سوی دیگر هر چه سرطان دیرتر تشخیص داده شود، درمان و کنترل آن گران‌تر و کم‌اثرتر می‌شود؛ بنابراین هر چه در حوزه‌ی تشخیص زودهنگام سرطان سرمایه‌گذاری شود، اثربخشی بالاتری خواهد داشت.

آراسب احمدیان مدیرعامل مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک با بیان اینکه محک از سال 1370 تاکنون بیش از 42 هزار کودک از سراسر کشور را تحت حمایت قرار داده است گفت: «این مؤسسه تلاش می‌کند تا بیش از 13 هزار کودک در حال درمان را به روزهای خوش سلامتی برساند.»

به گفته احمدیان، در سال 1401 مؤسسه محک بیش از بیش از صد میلیارد تومان برای تأمین داروی کودکان مبتلا به سرطان هزینه کرده است. وی با بیان این موضوع ادامه داد: «محک کوشیده است تا در سال‌های فعالیت خود هزینه‌های مرتبط با اقامت درمانی کودکان مبتلا به سرطان همه‌ استان‌ها و شهرستان‌ها را نیز تأمین کند. بر همین اساس محک در سال 1401 مبلغ بیش از 182 میلیارد ریال را برای اسکان کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان اختصاص داده است.»

وی ادامه داد: «همچنین این مؤسسه مبلغی بیش از 110 میلیارد ریال صرف هزینه رفت و آمد خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان فوق تخصصی محک کرده است.»

تأمین هزینه‌های لباس و تحصیل کودکان مبتلا به سرطان یکی دیگر از خدمات حمایتی است که موسسه محک ارائه می‌کند. به گفته احمدیان، در سال 1401 حدود 6 هزار کودک بیمار از خدمات کمک هزینه لباس و بیش از 150 نفر هم از کمک هزینه تحصیل استفاده کردند که این رقم بالغ بر 820 میلیون تومان است.
مدیرعامل محک در پایان گفت: «هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان تنها با همراهی نیکوکاران محک تأمین می‌شود. امیدواریم با تداوم این کمک‌ها، در شرایطی که هر روز بر هزینه‌های محک افزوده می‌شود، بتوانیم فرزندانمان را به روزهای خوش سلامتی برسانیم.»

https://www.asianews.ir/u/e9i
اخبار مرتبط
ارتباط مؤثر و صحیح با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آن‌ها، همواره یکی از مهم‌ترین رویکردهای پرستاران بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک بوده است و اقدامات گسترده‌ای در واحد پرستاری محک انجام شده تا کیفیت این ارتباط افزایش یابد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید