صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۱:۳۵
کد خبر: 20416
گزارشگر: 2
۱۰۶۴
۰
۰
۲
فیلم بی بدن

بررسی کارنامه‌ هنری مرتضی علیزاده، نبوغ جوان سینمای ایران

بررسی کارنامه‌ هنری مرتضی علیزاده، نبوغ جوان سینمای ایران
مرتضی علیزاده متولد ۱۳۶۹ در شهر مشهد است که از سال ۱۳۹۰ دوره‌های آموزش سینمایی خود را در حوزه هنری و موسسه بامداد آغاز کرد. علیزاده در سال ۱۳۹۵ نخستین فیلم کوتاه خود را ساخت و در سال ۱۴۰۲ برنده تندیس طلایی بهترین فیلم اقتباسی از چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شد. درخشش مجدد مرتضی علیزاده در بخش نامزدی بهترین کارگردان فیلم اول چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نیز با فیلم بی بدن، از دیگر افتخارات او بشمار می‌آید.

حضور در جشنواره فجر با بی بدن

مرتضی علیزاده کارگردان

بی بدن آخرین اثر علیزاده با بازی: الناز شاکردوست، سروش صحت و پژمان جمشیدی است که توانست خود را به جشنواره فیلم فجر امسال برساند.

بی بدن تنها فیلم اجتماعی اکران نوروزی ۱۴۰۳

روایتی هولناک با بازی الناز شاکردوست، پژمان جمشیدی، سروش صحت و نوید پورفرج
فیلم بی بدن اولین ساخته سینمایی مرتضی علیزاده یکی از فیلم‌های مهم و جنجالی جشنواره چهل و دوم فیلم فجر بود که به طرز عجیبی در بخش اصلی شرکت داده نشد ولی بلافاصله در فهرست فیلم‌های اکران نوروزی ۱۴۰۳ قرار گرفت. فیلم بی بدن ساخته مرتضی علیزاده فیلمی جنایی است که از یک پرونده قضایی مهم الهام گرفته است. آنطور که از خبرهای رسمی می‌آید فضای فیلم به یک پرونده معروف جنایی دهه ۹۰ اشاره دارد. پرونده قتل غزاله شکور به دست آرمان عبدالعالی که چندین بار تا مرحله اجرای حکم رفت و برگشت.

علیزاده در بخش فیلم کوتاه

مرتضی علیزاده بی بدن

  • عروسک، سال ۹۵
  • مریم، سال ۹۶
  • کمپ موقت، سال ۹۸
  • بزرگ، سال ۹۹
  • خوانا بنویسید، ۱۴۰۱

دیگر آثار مرتضی علیزاده در بخش فیلم کوتاه هستند.

شایان ذکر است که علیزاده توانست با نخستین فیلم کوتاه خود توجه منتقدان سینمای ایران را در جشنواره‌ی فجر به خود جلب کند.

https://www.asianews.ir/u/ebH
اخبار مرتبط
خرید بلیت جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۲، به شما فرصتی برای تماشای آثار هنرمندان و سینماگران ایرانی در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را می‌دهد. این جشنواره که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رخدادهای هنری سینمای ایران شناخته می‌شود، با ارائه بسته‌های بلیت از طریق پیش فروش، به مخاطبان فرصتی را می‌دهد تا در زمان معینی، بلیت‌های خود را تهیه کرده و فیلم‌های مورد علاقه خود را تماشا کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید