صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۸
کد خبر: 20439
گزارشگر: 464
۳۰۹
۰
۰
۱۰
یادداشت| پروفسور سیدحسن امین

برای جاودان‌یاد استاد ایرج افشار

برای جاودان‌یاد استاد ایرج افشار
۱۸ اسفند سالگرد درگذشت جاودان‌یاد استاد ایرج افشار ایرانشناس و کتابشناس نامدار ایران بود. خدمات او به ایران فرهنگی قابل انکار نیست.


آسیانیوز -
من از ۱۳۴۵ که وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شدم، او را که فارغ‌التحصیل حقوق و کارمند سابق کتابخانه دانشکده ما و دوستش محمدتقی دانش‌پژوه را که در ۱۳۴۵معاون کتابخانه دانشکده ما بود، شناختم و بعد که استاد ما استاد سیدمحمد مشکات کتابهایش را وقف دانشگاه تهران کرد (به شرط آن‌که کتابخانه ویژه‌ای برای همه دانشکده‌ها بسازند)، کتابخانه مرکزی دانشگاه تأسیس شد و افشار رئیس کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه تهران شد و من در مراسم افتتاح آن کتابخانه اول‌بار خدمت زنده‌یاد علی‌اصغر حکمت رسیدم.

ایرج افشار، قبل از انقلاب مجله «راهنمای کتاب» و پس از انقلاب مجله‌ای دیگر را که یادگار پدرش بود، منتشر می‌کرد و من در هر دو مجله مقاله دارم. دوستی ما هرچند او پیشکسوت بود و هرچند من نقد تندی درباره فهرست مقالات فارسی او در چهل گفتار از چهل استاد در ایرانشناسی نوشتم، ادامه داشت. یادش گرامی و راهش پررهرو باد.

https://www.asianews.ir/u/ec6
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید