صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۳:۴۶
کد خبر: 20474
گزارشگر: 464
۱۸۱
۰
۰
۰
سردار رادان توضیح داد؛

کدام مجرمان پابند الکترونیک می‌گیرند؟

کدام مجرمان پابند الکترونیک می‌گیرند؟
سردار رادان با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه ۵ هزار سارق با این پابند‌های الکترونیک کنترل می‌شوند، گفت: افرادی که زندان هستند هم شامل این طرح می‌شوند و با هماهنگی قوه قضائیه بنا شده تا قبل از رهایی زندان افراد که در این‌گروه هدف قرار می‌گیرند مجهز به پابند الکترونیک شوند.

به گزارش آسیانیوز، فرمانده کل انتظامی کشور گفت: افراد زندانی پیش از رهایی، مجهز به پابند الکترونیک می‌شوند.

  سردار احمدرضا رادان، در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات پابندهای الکترونیک استفاده برای کنترل مجرمین اظهار کرد: این پابندها قرار است برای افراد دارای ۴ فقره سرقت به بالا در تهران بزرگ، غرب تهران و استان البرز استفاده شود.

وی افزود: ویژگی جدید و منحصر به فرد این پابندها که همگی ساخت داخل هستند این است که در لحظه می‌توان مسیر و گراف حرکتی فرد را رصد کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: اگر فردی بخواهد این پابندها را جدا کند در مرکز امکان رصد آن وجود دارد و با قوه قضائیه هماهنگ شده است برای این افراد مجازاتی در نظر گرفته شود.

سردار رادان با بیان اینکه قرار است این پابندها به مدت ۲ سال برای گروه‌های هدف استفاده شود، گفت: هیچ مانعی برای حمام و استخر وجود ندارد و این پابندها کاملاً ضد آب هستند.

وی ادامه داد: با هماهنگی قوه قضائیه بنا شده فرد مورد نظر ۲ سال از این پابندها استفاده کند و البته ۳ سال استمرار هم در نظر گرفته شده است، یعنی اگر در مدت ۲ سال فرد مورد پایش سرقت نداشت، می‌تواند این پابند را بعد از ۲ سال جدا کند؛ اما اگر در ۲ سال مرتکب جرم شد، باید ۳ سال دیگر هم از این پابندها استفاده کند.

سردار رادان در پایان با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه ۵ هزار سارق با این پابندهای الکترونیک کنترل می‌شوند، گفت: افرادی که زندان هستند هم شامل این طرح می‌شوند و با هماهنگی قوه قضائیه بنا شده تا قبل از رهایی زندان افراد که در این‌گروه هدف قرار می‌گیرند مجهز به پابند الکترونیک شوند.

https://www.asianews.ir/u/ecD
اخبار مرتبط
یزد - مدیر کل زندان‌های استان با اشاره به افزایش ۵۴ درصدی استفاده از پابند الکترونیک ،از کسب رتبه دوم کشوری زندان های استان یزد در شاخص های کاهش جمعیت کیفری خبر داد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید