صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۶:۱۳
کد خبر: 20476
گزارشگر: 464
۱۹۰
۰
۰
۰
هشدار پلیس:

متقاضیان مراقب پیامک‌های جعلی «کالابرگ عیدانه» باشند

متقاضیان مراقب پیامک‌های جعلی «کالابرگ عیدانه» باشند
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی اصفهان به شهروندان توصیه کرد که از گشودن لینک‌های ارسالی بصورت پیامکی یا در شبکه‌های اجتماعی و منابع نامعتبر که از سوی افراد ناشناس با مضامین دریافت سود سهام عدالت و کالابرگ الکترونیکی ارسال می‌شود، خودداری

به گزارش آسیانیوز؛ رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) فرماندهی انتظامی استان اصفهان در باره دریافت پیامک جعلی راجع به «کالابرگ الکترونیکی عیدانه» به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: با توجه به ارائه کالابرگ عیدانه و اعلام واریز سود سهام عدالت در روزهای پایانی سال توسط مراجع مربوطه، متقاضیان باید مراقب باشند تا در دام افراد سودجو و فرصت‌طلب که از هر موضوعی برای اقدامات مُجرمانه خود سواستفاده می‌کنند، نیفتند.

وی با بیان‌اینکه افراد فرصت‌طلب با انتشار تبلیغاتی نظیر «سبد کالای عیدانه»،«واریز سود سهام عدالت» و مواردی مشابه از شهروندان کُلاهبرداری می‌کنند، افزود: این افراد با ارسال پیامک حاوی لینک با محتوای مرتبط با سهام عدالت، اقدامات خود را آغاز کرده و کاربران را به صفحات فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌شان هدایت یا اطلاعات هویتی آنان را دریافت و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

حساب فوق نجومی یک پیرمرد سنندجی که متقاضی کالابرگ الکترونیک شده بود، لو رفت.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی اصفهان به شهروندان توصیه کرد که از گشودن لینک‌های ارسالی بصورت پیامکی یا در شبکه‌های اجتماعی و منابع نامعتبر که از سوی افراد ناشناس با مضامین دریافت سود سهام عدالت و کالابرگ الکترونیکی ارسال می‌شود، خودداری و اخبار موثق را تنها از طریق سایت‌های و رسانه‌های مُعتبر پیگیری کنند.

این مقام انتظامی با تأکید بر لزوم افزایش سطح سواد رسانه‌ای و توجه به توصیه‌ها و آموزش‌های پلیس از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشابه و مشکوک، بلافاصله مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.

https://www.asianews.ir/u/ecF
اخبار مرتبط
در سال آینده هر سه تا طرح را داریم (کالابرگ، امنیت غذایی مادران شیرده و همچنین کودکان)؛ البته طرح کالابرگ از هفت دهک افزایش پیدا نمی‌کند و روی ۶۱ میلیون نفر(جامعه تحت پوشش کنونی) متوقف می‌ماند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید