صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۷:۱۵
کد خبر: 20478
گزارشگر: 464
۳۳۸
۰
۰
۴
با حضور بزرگترین ستاره‌های سینما در لس‌آنجلس برگزار شد؛

اسکار نود و ششم/ اوپنهایمر جوایز را درو کرد

اسکار نود و ششم/ اوپنهایمر جوایز را درو کرد
کیلین مورفی، هنرپیشه اصلی این فیلم هم جایزه اسکار خود در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد. او پیش از این نیز جواز بفتا و گلدن گلوب را برای بازی در همین فیلم به دست آورده بود.

به گزارش آسیانیوز؛ فیلم اوپنهایمر ساخته کریستوفر نولان توانست در نود و ششمین دوره اسکار خوش بدرخشد و ۷ جایزه از جمله اسکار بهترین فیلم را ازآن خود کند.

مراسم اسکار ۲۰۲۴ که با حضور بزرگترین ستاره‌های سینما در لس‌آنجلس برگزار شد، در نخستین ساعات بامداد دوشنبه ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) به پایان رسید و جایزه بهترین فیلم به اوپنهایمر رسید. سازنده این فیلم، کریستوفر نولان نیز برنده جایزه بهترین کارگردانی شد.

اوپنهایمر

کیلین مورفی، هنرپیشه اصلی این فیلم هم جایزه اسکار خود در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد. او پیش از این نیز جواز بفتا و گلدن گلوب را برای بازی در همین فیلم به دست آورده بود.

اوپنهایمر همچنین جایزه بهترین فیلمبرداری برای ون هویتما، بهترین تدوین برای جنیفر لیم و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را نیز برای رابرت دانی جونیور از آن خود کرد. جایزه بهترین موسیقی متن هم به اوپنهایمر رسید و این فیلم که با نامزدی در ۱۳ رشته از سایر رقبای خود پیش بود، در مجموع ۷ اسکار را به دست آورد.
اسکار نود و ششم

بهترین فیلم خارجیدر شب مراسم اسکار، جاناتان گلیزر کارگردان فیلم «منطقه مورد علاقه» جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را دریافت کرد.

این فیلم که روایت آن درباره هولوکاست است و ساخت آن ده سال طول کشیده، همچنین به دلیل کیفیت ویژه کار بر روی صدا، جایزه بهترین صداگذاری را از آن خود کرد.

«منطقه مورد علاقه» نامزد دریافت سه جایزه دیگر اسکار از جمله اسکار بهترین کارگردان هم بود که از آنها بازماند.
اسکار نود و ششم

کریستوفر نولان، کارگردان فیلم اوپنهایمر (وسط)


جوایز دیگر


در مراسم شب نود و ششم اسکار در لس آنجلس، دیواین جوی ردولف به خاطر ایفای نقش در فیلم «جاماندگان» جایزه بهترین بازیگر مکمل زن را به چنگ آورد.


«جنگ به پایان نرسیده» اسکار بهترین انیمیشن کوتاه را کسب کرد و به این ترتیب فیلم ایرانی «یونیفرم ما»، ساخته نرگس مقدم از کسب این جایزه بازماند.

جوایز اسکار بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو و نیز بهترین طراحی لباس را فیلم «بیچارگان» برد و اما استون، هنرپیشه این فیلم نیز برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد. او پیش از این برای نقش‌آفرینی در فیلم لالالند، اسکار گرفته بود.

داروان اسکار جایزه بهترین فیلم اقتباسی را به ژوستین تریه آرتور هراری برای فیلم «‌آنامومی یک سقوط» دادند، فیلمی که برای چهار جایزه دیگر یعنی بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترنی بازیگر زن برای بازی هنرپیشه آلمانی‌اش، زاندرا هولر هم نامزد شده بود.


جایزه اسکار بهترین جلوه‌های بصری به فیلم «گودزیلا منهای یک» رسید و «آخرین تعمیرگاه» نیز بهترین مستند فیلم مستند کوتاه شناخته شد. پس از آن جایزه بهترین ترانه برای ترانه «من برای چه ساخته شدم؟» به فیلم «باربی» تعلق گرفت اما این فیلم نتوانست به جوایز اسکار بهترین کارگردان و بهترین بازیگر نقش اول زن که در آن نامزد شده بود، دست یابد.

مراسم امسال همچنین رنگ و بوی سیاسی هم به خود گرفت زیرا فیلم مستند اوکراینی «بیست روز در ماریوپل» ساخته مستیسلاو چرنوف برنده جایزه اسکار شد. داستان این فیلم روایت بیست روز از اقامت کارگردان آن در شهر محاصره شده ماریوپل است. این نخستین جایزه اسکار تاریخ برای اوکراین است.

اسکار نود و ششم

جیمی کیمل، مجری اسکار در سالن مراسم

جایزه برای پویانمایی «پسر و شترمرغ»، اثر هایایو میازاکی، کارگردان ۸۳ ساله ژاپنی از دیگر جوایز اسکار نود و ششم بود.

مجری برنامه اسکار ۲۰۲۴ جیمی کیمل، کمدین و صداپیشه بود و زندایا، آل پاچینو، میشل فایفر و میشل یئو نیز در اهدا جوایز مشارکت داشتند.

بیلی آیلیش با" What Was I Made For"برنده اسکار بهترین آهنگ فیلم شد

https://www.asianews.ir/u/ecH
اخبار مرتبط
فیلم درام «اوپنهایمر» درباره زندگی مخترع بمب اتم به کارگردانی کریستوفر نولان توانست در صدر دریافت کنندگان جوایز جشنواره فیلم گلدن گلوب قرار بگیرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید