صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ / ۰۱:۱۱
کد خبر: 20516
گزارشگر: 464
۲۳۰
۰
۰
۳
پیش از انتشار آمارهای تورم در ایالات‌متحده؛

افول طلای جهانی و ثبات دلار

افول طلای جهانی و ثبات دلار
طلای جهانی پیش از انتشار آمارهای تورم در ایالات‌متحده، از سطوح نزدیک به رکورد بالا عقب‌نشینی کرد.


به گزارش آسیانیوز؛  قیمت جهانی طلا سه‌شنبه (۱۲ مارس) از نزدیک به بالاترین سطح خود ریزش کرد زیرا معامله‌گران برای گزارش تورم کلیدی ایالات‌متحده آماده می‌شوند که می‌تواند شفافیت بیشتری در مورد زمان شروع کاهش نرخ‌های بهره فدرال رزرو ارائه دهد.

بهای هر اونس طلا پس از ۹ جلسه متوالی افزایش، با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱۷۸ دلار و ۵۳ سنت رسید. شمش در روز جمعه به رکورد ۲۱۹۴ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۱۸۵ دلار رسید.

دلار آمریکا هم روز گذشته، به طور کلی ثابت ماند، در حالی که ین به دلیل افزایش انتظارات مبنی بر خروج بانک مرکزی ژاپن از نرخ‌های بهره منفی در اوایل هفته آینده، نزدیک به بالاترین حد یک ماهه ثابت ماند.

ییپ جان رانگ، استراتژیست بازار IG گفت این امر پس از افزایش چشمگیر قیمت طلا، به تنفس کوتاه‌مدت نیاز دارد. پیشرفت در تورم ایالات‌ متحده در گزارش ماه ژانویه تا حدودی متوقف شده است، اما به نظر می‌ رسد اظهارنظرهای بعدی سیاست‌گذاران نشان می‌دهد که آن‌ها مایلند فراتر از آن به عنوان یک اتفاق نگاه کنند. یک دوره شگفت‌انگیز دیگر از داده‌های تورم داغ‌‌تر از حد انتظار برای فوریه احتمالاً آن را به چالش می‌کشد که می‌تواند باعث کاهش قیمت طلا در کوتاه مدت شود.

پیش‌بینی می‌شود که گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده برای ماه فوریه، ۰.۴ درصد ماهانه افزایش یابد و نرخ سالانه را در ۳.۱ درصد ثابت نگه دارد. تورم اصلی ۰.۳ درصد افزایش می‌یابد که نرخ سالانه را به کمترین میزان از اوایل سال ۲۰۲۱ یعنی ۳.۷ درصد کاهش می‌دهد.

https://www.asianews.ir/u/edl
اخبار مرتبط
فرنگی‌کار ایران مدال‌های طلا و نقره جهان در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۲ را در کارنامه خود دارد و یکی از امیدهای اصلی کسب مدال طلا برای ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید