صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۸:۲۵
کد خبر: 20539
گزارشگر: 464
۲۷۰
۰
۰
۰
در سن ۱٠٢ سالگی؛

فرزند ارشد ژنرال دوگُل درگذشت

فرزند ارشد ژنرال دوگُل درگذشت
دریاسالار فیلیپ دوگُل، فرزند ارشد شارل دوگُل، در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه سیزدهم مارس ٢٠٢٤ در سن ۱٠٢ سالگی چشم از جهان فروبست.
به گزارش آسیانیوز؛ دریاسالار فیلیپ دوگُل، فرزند ارشد شارل دوگُل، در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه سیزدهم مارس ٢٠٢٤ در سن ۱٠٢ سالگی چشم از جهان فروبست.فیلیپ دوگِل در ٢۸ دسامبر ۱٩٢۱ در پاریس به دنیا آمد و در سال ۱٩٤٠ وارد دانشکدۀ افسری نیروی دریایی فرانسه شد.

اندکی بعد در ژوئن ۱٩٤٠ فیلیپ دوگُل به همراه مادر و خواهرانش برای پیوستن به شارل دوگُل که رهبری مقاومت علیه اشغالگران نازی را بر عهده گرفته بود به لندن رفت و بلافاصله به نیروهای آزاد فرانسه پیوست. او از نخستین سربازانی بود که در سواحل نورماندی پیاده شد و در نبردهای خونین آلزاس و آزادی پاریس شرکت کرد.

در پایان جنگ جهانی دوم، فیلیپ دوگُل به نیروی دریایی فرانسه پیوست که نگاه بدبینانه‌ای به ژنرال دوگُل داشت. فیلیپ دوگُل در خاطراتش روایت می‌کند که روزی پدرش دست او را گرفت و گفت : "پسرم، من همه چیز را خوب می دانم. موقعیت تو هرگز آسان نبوده است. پسر دوگُل بودن کار ساده‌ای نیست. اما، رفتار تو همواره همانی بوده که از تو انتظار داشته‌ام."

در سال‌های ۱٩٧٠ افکار سیاسی فیلیپ دوگُل به راست افراطی فرانسه بیشتر نزدیک بود تا راست میانه. فیلیپ دوگُل در سال ۱٩۸٦ به سنای فرانسه راه یافت و تا سال ٢٠٠٦ در همین مقام ماند.

https://www.asianews.ir/u/edI
اخبار مرتبط
جو بایدن رئیس جمهور امریکا «لیز فرانشتی» ۵۸ ساله را به عنوان گزینه فرماندهی نیروی دریایی امریکا معرفی کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید