صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ / ۲۳:۴۲
کد خبر: 20619
گزارشگر: 464
۲۲۰
۰
۰
۰

بهترین مراکز مالی دنیا برای صاحبان سرمایه

بهترین مراکز مالی دنیا برای صاحبان سرمایه
چشم‌انداز امور مالی جهان در حال تحول است و در این میان، شهرهای اروپایی در رقابت شدید برای تثبیت خود به عنوان مراکز مالی هستند؛ برچسب جذابی که می‌تواند سرمایه‌گذاری صاحبان کسب‌وکارها و توجه بیشتر سیاستگذاران را به همراه داشته باشد.

به گزارش آسیانیوز؛ در همین زمینه، پنج مرکز مالی ایالات متحده در بین ۱۰ مرکز برتر جهان قرار دارند، در حالی که اروپا در این لیست ده‌تایی تنها دو مرکز را به خود اختصاص داده است.

به نقل از یورونیوز، در رتبه‌بندی اخیر که توسط شاخص مراکز مالی جهانی (GFCI) انجام شده است، هفت شهر اروپایی در بین ۲۰ مرکز مالی برتر جهان قرار دارند. در حالی که آمریکا با قرار گرفتن نیویورک در رتبه اول، در صدر فهرست قرار دارد، لندن همچنان در اروپا پیشتاز است. این شهر نسبت به رتبه‌بندی‌های قبلی کمی به نیویورک نزدیک شده و در رتبه دوم جهانی قرار گرفته است. در این رتبه‌بندی سنگاپور و هنگ کنگ در رتبه سوم و چهارم قرار دارند.

ژنو سوئیس تنها شهر اروپایی دیگری است که در کنار پایتخت بریتانیا در بین ۱۰ شهر برتر دنیا قرار دارد. بر اساس رتبه بندی شاخص مراکز مالی جهانی، ژنو با افزایش ۲۹ امتیازی رتبه خود، طی سال گذشته از رقبای مالی خود پیشی گرفته و از رتبه ۲۳ به رتبه ۱۰ صعود کرده است.

https://www.asianews.ir/u/ef4
اخبار مرتبط
مدیر عامل موسسه مالی بین‌المللی IIF، در گفت‌وگویی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، زنگ خطر بدهی‌های جهانی را به صدا درآورد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید