صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۲:۵۵
کد خبر: 20658
گزارشگر: 464
۳۰۳
۰
۰
۱
یک چهره مردمی

هادی چوپان مرد سال ورزش ایران شد

هادی چوپان مرد سال ورزش ایران شد
هادی چوپان که جدا از قهرمانی به یک چهره مردمی تبدیل شده، حالا با انرژی بیشتر و در حالی که تاکید می‌کند از سوی هیچ نهادی حمایت نمی‌شود، خودش را برای بازگشت به سکوی نخست مسترالمپیا در سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند.

به گزارش آسیانیوز؛ در روزهایی که شاید بیشتر نگاه‌ها در میان مسئولان رده بالای ورزش کشور به ورزشکاران المپیکی باشد، هادی چوپان با یک استقبال بی نظیر و فراموش نشدنی بعد از دو قهرمانی ارزشمند در آرنولدکلاسیک آمریکا و انگلیس وارد فرودگاه شیراز شد.

هادی چوپان که در سال ۲۰۲۳ نتوانست مثل دوره قبلی قهرمانی خود در مسترالمپیا را تکرار کند و بعد از درک لانسفورد در رده دوم قرار گرفت، در ماه‌های اخیر در سکوت و بدون سروصدا در حال تمرین برای رونمایی از ورژن جدید بدنی خود بود. ورژنی که نه تنها قهرمانی در آرنولدکلاسیک اوهایو و بیرمنگام را در پی داشت، بلکه تمجید تمامی اسطوره‌های بدنسازی جهان را هم به دنبال خود داشته است.

از آرنولد شوارتزنگر که با سلفی‌های معروف خود کنار استیج حسابی دل هواداران هادی چوپان را برد تا رونی کلمن که با وضعیت جسمانی نه چندان مساعد خود، روی استیج آرنولدکلاسیک رفت تا جایزه قهرمانی گرگ پارسی را اهدا کند.

با اینکه درک لانسفورد روی استیج آرنولدکلاسیک آمریکا و انگلیس دیده نشد، اما به گفته همه کارشناسان و حتی مربی مشترک هادی و درک یعنی هنی رامبد، هادی چوپان آنچنان آماده بود که در این دو رقابت هر حریفی را شکست می‌داد.

افتخارات تاریخی و پشت سر هم هادی چوپان در رشته‌ای که این روزها طرفداران پرتعداد و میلیونی در سراسر ایران دارد و خیلی از نسل جوان و میانسال امروز با اسطوره‌های قدیمی آن همچون آرنولد، رونی کلمن، جی کاتلر و... خاطره دارند، مرز محبوبیت هادی را در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ به اوج خود رسانده است.

استقبال چند هزار نفری در آخرین روز سال در فرودگاه شیراز در حالی که خیلی از طرفداران هادی چوپان از شهرهای دیگر خودشان را به این محل رسانده بودند تا نزدیک قهرمان محبوبشان را ببینند، یکی از نشانه‌هایی بود که هم به مردم، هم به مسئولین و هم به کارشناسان ورزش ثابت کرد که هادی چوپان را می‌توان با قاطعیت مرد سال ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ معرفی کرد.

هادی چوپان که جدا از قهرمانی به یک چهره مردمی تبدیل شده، حالا با انرژی بیشتر و در حالی که تاکید می‌کند از سوی هیچ نهادی حمایت نمی‌شود، خودش را برای بازگشت به سکوی نخست مسترالمپیا در سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند.

اسطوره‌ها درباره چوپان چه می‌گویند؟

بولت زیر مجموعه آرنولد شوارتزنگر که در آمریکا به هادی چوپان لقب هیولای باورنکردنی داده بود، بعد‌ از قهرمانی در‌ انگلیس از او‌ پرسید: هادی چطور دائما برنده می‌شوی!

بولت زیر مجموعهرونى کلمن: هادى چوپان با این بدن مى‌تواند به راحتى در مسترالمپیا درک لانسفورد را هم شکست دهد.

بولت زیر مجموعهک وین لورون: هادی بدنی بسیار آماده داشت. او با سختکوشی که دارد می‌تواند بازهم قهرمان مسترالمپیا شود. اما اینکه چند بار دیگر می‌تواند قهرمان شود را فقط خدا می‌داند.

بولت زیر مجموعهناتان دی اشا قهرمان حرفه‌ای پرورش اندام: هادی در آخرین المپیا بهترینش نبود قبل از آن هم بهترینش نبود ، اما این هادی در ارنولد کلاسیک دیوانه کننده و بهترینش بود. من پیش از رقابت سامسون را برنده پیش بینی کردم و حتی روی برد او شرط بستم، بنابراین پول از دست دادم. باید این پول را از بگیرم (با خنده). هادی کیلومترها از سامسون جلوتر بود. بدنش دیوانه کننده بود. سامسون 30-40 پوند از او سنگین‌تر است، اما هادی هم اندازه سامسون به نظر می‌رسید.

افتخارات هادی چوپان در دوران حرفه‌ای:

مسترالمپیا ۲۰۱۹: مدال برنز

مسترالمپیا ۲۰۲۰: مقام‌ چهارم

مسترالمپیا ۲۰۲۱: مدال برنز

مسترالمپیا ۲۰۲۲: مدال طلا

مسترالمپیا‌ ۲۰۲۳: مدال نقره

آرنولدکلاسیک آمریکا ۲۰۲۴: مدال طلا

آرنولدکلاسیک انگلیس ۲۰۲۴: مدال طلا

https://www.asianews.ir/u/efF
اخبار مرتبط
گرگ ایرانی جایزه خود را از دستان آرنولد شوارتزنگر دریافت کرد، اتفاقی که شاید رویای کودکی این بدنساز شیرازی بود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید