صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۷:۵۸
کد خبر: 20663
گزارشگر: 306
۱۰۱
۰
۰
۵
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

« شادراه نور»، برنامه های با حضور بیش از 200 هنرمند یزدی/ برنامه ای برای تمامی سلیقه ها و سنین

« شادراه نور»، برنامه های با حضور بیش از 200 هنرمند یزدی/ برنامه ای برای تمامی سلیقه ها و سنین
یزد - رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری با اشاره به برنامه های « شادراه نور» گفت: بیش از 200 هنرمند یزدی در این برنامه سعی کرده اند فرهنگ یزد را به تصویر بکشند

 

آسیانیوز / یزد ؛  «مصطفی زارع زاده» با اشاره به آغاز برنامه های نوروزی سازمان با برگزاری افتتاحیه ویژه برنامه « شادراه نور» گفت: خوشخبتانه افتتاحیه این مراسم با حضور پرشور مردم شهر یزد و با حضور استاندار، شهردار و مسئولانی استانی در محل بلوار بسیج برگزار شد.

 

وی افزود: میهمان ویژه این مراسم خانواده های خوش جمعیت شهر یزد بودند که حضوری پرشور نیز داشتند و از این برنامه های استقبال کردند.

 

زارع زاده با اشاره به برنامه ریزی برای تمامی اقشار جامعه در شادراه نور گفت: این برنامه ها برای تمامی اقشار و سنین برنامه ریزی شده است به طوری که خانواده ها می توانند همزمان برای فرزندان خردسال خود بهره مند شوند و در کنار آن نیز بزرگسالان از ابربازی ها استفاده کنند.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد بیان کرد: در این برنامه ها در کنار تفریح، نشاط و شادابی، آموزشهای مختلف در نظر گرفته شده که سلیقه های مختلف می توانند از این برنامه ها استفاده کنند.

 

وی گفت: از جمله این برنامه ها در فرهنگ یزد می تواند به پخت نان یزدی اشاره کرد که در قالب جشنواره، پخت انواع نان را داریم که آموزش دستور پخت نیز به مخاطبین ارائه می شود.

 

زارع زاده گفت: خیلی از صنایع دستی در این ویژه برنامه تجربه محور هستند که افراد می توانند آن را تجربه کنند و در کنار آن غرفه های عفاف و حجاب به بسیاری از سوال ها و گره های ذهنی  در این خصوص پاسخ دهند.

 

وی ادامه داد:  در کنار آن غرفه های آموزش شهروندی برای خانواده ها به ویژه در زمینه ایمنی و آتشنشانی خدمات و آموزش ارائه می شود و در کنار آن پسماند، ایمنی، فضای سبز نیز مورد توجه قرار گرفته است.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد بیان کرد:  غرفه های مهدویت با توجه به عصر ظهور جهت ارائه خدمات به خانواده ها ایجاد شده و به صورت تعاملی و چالشی مباحث ارائه می شود.

 

وی گفت: غرفه هوش مصنوعی از دیگر بخش های ما است که برای کودکان به شدت جذاب است و در کنار آن نیز کهنسالی و جوانی با هوش مصنوعی نشان داده می شود.

 

زارع زاده بیان کرد: غرفه های فرهنگی مانند نقاشی خط با حضور اساتید برتر کشوری و استانی و همچنین غرفه خوشنویسی از جمله اقدامات دیگر است.

 

وی ادامه داد: حوزه بوم آرت نیز با تکمیل هر شب و طراحی به عنوان برنامه هنری دیگری است که در شادراه برگزار می شود و در آن نیز از هوش مصنوعی بهره برده می شود که می تواند برای خانواده ها جذاب باشد.

 

 رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: غرفه خشت و خاطره از جمله بخش های دیگر است که خانواده ها می‌توانند به صورت خانوادگی خشت های سازه را درست کرده  و در مسابقه نیز شرکت کنند.

 

وی گفت: همه این ها یا نخ تسبیح به عنوان مسابقه گمشده به هم مرتبط شده است.

 

زارع زاده با اشاره به برگزاری مسابقه « گمشده » گفت: ماموریت کودک توسط خانواده و استفاده از آب انبار گلشن و حضور در تونل زمان و استفاده از تمامی غرفه ها به عنوان مسابقه گمشده است که می تواند برای خانواده ها جذاب باشد.

 

وی گفت: موزه زنده در قالب غرفه های مختلف رسم و رسوم زندگی مردم در قدیم، مشاغل، حرفه ها و شغل های فراموش شده و در آخر نیز مفاخر یزدی از جمله برنامه های دیگر ما است که در این شادراه اجرایی شده است.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به تعداد هنرمندان حاضر در این برنامه ها گفت: نزدیک به 200 هنرمند در اجرای این برنامه ها حضور دارند و عوامل اجرایی نیز 300 نفر هستند .

 

وی گفت: مشارکت مردمی و حضور تشکل های مردمی از جمله شاخصه های این شادراه است که خوشخبتانه شاهد اقداماتی خوبی از این گروه ها نیز هستیم.

سید محمد جواد عرفانفر

 

« شادراه نور»، برنامه های با حضور بیش از 200 هنرمند یزدی/ برنامه ای برای تمامی سلیقه ها و سنین ، مصطفی زارع زاده رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

https://www.asianews.ir/u/efK
اخبار مرتبط
یزد - مراسم تحویل سال 1403 همزمان با نهمین روز از ماه مبارک رمضان و با حضور اقشار مختلف مردم در جوار مضجع شریف امامزاده سید جعفر محمد(ع) یزد برگزار ‌شد
یزد - ویژه برنامه نوروزی (شادراه نور) با حضور استاندار یزد و مسئولان استانی در بلوار بسیج یزد آغاز به کار کرد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید