صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱ فروردین ۱۴۰۳ / ۲۳:۴۶
کد خبر: 20669
گزارشگر: 464
۱۹۷
۰
۰
۱
مطابق الگوی نقشه‌ها

هواشناسی/ سامانه بارشی قوی بعدی در راه خوزستان

هواشناسی/ سامانه بارشی قوی بعدی در راه خوزستان
مطابق الگوی نقشه‌ها، سامانه بارشی قوی و فراگیری روز یکشنبه استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.


به گزارش آسیانیوز؛ مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی ورود سامانه بارشی قوی جدید به استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی امروز ضمن خروج سامانه بارشی، همچنان برای ارتفاعات شمالی و شرقی استان خوزستان احتمال بارش‌های پراکنده وجود دارد.

وی افزود: در دیگر مناطق تا فردا جو آرام و پایداری خواهیم داشت بنابراین در این مدت در اغلب مناطق استان خوزستان به ویژه مناطق کوهستانی و جاده‌های مواصلاتی پدیده مه یا مه رقیق صبحگاهی و شامگاهی، پدیده غالب خواهد بود.

سبزه‌زاری ادامه داد: سامانه بارشی نسبتا ضعیفی از اوایل جمعه تا اوایل شنبه در اغلب نقاط استان خوزستان تاثیرگذار خواهد بود و سبب بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد متوسط، احتمال تگرگ و مه‌گرفتگی بعد از بارندگی در مناطق کوهستانی و جاده‌های مواصلاتی استان خواهد شد.

وی بیان کرد: مجددا از اواسط روز شنبه تا اواسط روز یکشنبه جو پایداری در سطح استان خوزستان خواهیم داشت. مطابق الگوی نقشه‌ها، سامانه بارشی قوی و فراگیری روز یکشنبه استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته امیدیه با ۲۸.۱ و دهدز با ۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان گزارش شده‌اند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۱۸.۶و ۱۵.۳ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

https://www.asianews.ir/u/efP
اخبار مرتبط
جمعه (۲۵ اسفند) سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و مناطقی از جنوب غرب کشور بارانی می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید