صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۳ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۹:۰۳
کد خبر: 20705
گزارشگر: 464
۱۷۲
۰
۰
۱
خطر اینترنت رایگان

هشدار پلیس فتا به مسافران نوروزی

هشدار پلیس فتا به مسافران نوروزی
رئیس پلیس فتا انتظامی مشهد: بر اساس آمار پرونده های قضائی تشکیل شده در پلیس فتا، دسترسی غیرمجاز به گوشی تلفن همراه و اطلاعات کاربران مشخص است و یکی از روش های مجرمان سایبری در این حوزه استفاده از ترفند اتصال کاربران به اینترنت رایگان است.

به گزارش آسیانیوز، رئیس پلیس فتا انتظامی مشهد گفت: اتصال اینترنتی رایگان از ترفند مجرمان سایبری برای آلوده سازی گوشی تلفن همراه و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات کاربران است.

  سرهنگ سیدابوالفضل طالب الحق اظهارداشت: بر اساس آمار پرونده های قضائی تشکیل شده در پلیس فتا، دسترسی غیرمجاز به گوشی تلفن همراه و اطلاعات کاربران مشخص است و یکی از روش های مجرمان سایبری در این حوزه استفاده از ترفند اتصال کاربران به اینترنت رایگان است.

وی بیان کرد: مجرمان سایبری با استفاده از این شگرد با آلوده سازی گوشی تلفن همراه متقاضیان نسبت به دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران فریب خورده اقدام و نیات شوم خود را اجرا می‌کنند.

سرهنگ طالب الحق تصریح کرد: یکی از مقاصد مجرمان سایبری دسترسی به اطلاعات بانکی افراد به منظور برداشت غیرمجاز از حساب آن ها می باشد که گاهی اوقات به علت سطح آگاهی و دانش سایبری برخی کاربران از نکات امنیتی و فنی مورد نیاز بهره برداری از تجهیزات هوشمند، زمینه دسترسی غیرمجاز کلاهبرداران را فراهم می‌کنند.

رئیس پلیس فتا انتظامی مشهد گفت: کاربران اینترنت در هنگام مسافرت های نوروزی از اتصال به شبکه های اینترنتی رایگان در اماکن عمومی و پر ریسک نظیر رستوران ها، مسافرخانه ها و دکه های فروشگاهی خودداری کنند.

وی از شهروندان خواست؛در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 096380 به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.

https://www.asianews.ir/u/egr
اخبار مرتبط
دولت به مناسبت فرارسیدن عید برای شهروندان اینترنت رایگانی را تدارک دیده است که با مراجعه به سایت دولت من و ثبت شماهر می توانید از این هدیه بهره مند شوید.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید