صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴
کد خبر: 2097
گزارشگر: 213
۸۰۰
۰
۰
۲
در هفته پیش رو

سهام عدالت ۳۰ درصد دیگر قابل فروش می شود

سهام عدالت ۳۰ درصد دیگر قابل فروش می شود
مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور درباره آزادسازی سهام عدالت از اردیبهشت گفت: این هفته ۳۰ درصد بعدی سبد سهام عدالت قابل معامله است.

به گزارش آسیانیوز، به نقل از ایلنا، سید محمدجواد فرهانیان گفت: در دور گذشته به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها مردم به بانک‌ها و کارگزاری‌ها مراجعه می‌کردند و در این مرحله، مراجعه به بانک‌ها وجود دارد اما بانک‌ها از درگاه کارگزاری خود اقدام به فروش می‌کنند.

وی گفت: فروش سبد سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد.

فرهانیان افزود: کسانی که روش مستقیم را برای دسترسی به سبد سهام خود انتخاب کرده و به کارگزاری‌های بازار سرمایه معرفی شده اند ممکن است به حساب برخی از آنها پول سهام واریز نشده باشد زیرا همه سفارش‌ها تکمیل نشد و ناهماهنگی بین بازار پول و سرمایه اتفاق افتاد.

وی در گفت و گو با بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما با بیان اینکه اکنون این ناهماهنگی رفع شده است گفت: کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده و سهامشان را نفروخته اند اما اکنون به فروش آن نیاز دارند می‌توانند در سامانه تغییر وضعیت دهند و سهام خود را بفروشند.

فرهانیان افزود: هفته آینده بانک‌ها زیرساخت‌هایشان برای قبول سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت‌های اعتباری آماده می‌شود./ 

 

https://www.asianews.ir/u/1Cq
اخبار مرتبط
نایب‌رئیس کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کشور گفت: : معاملات وکالتی سهام عدالت در دفترخانه‌ها ممنوع است.، حسین امینی خواه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنا بر دستور مقام معظم رهبری آزادسازی سهام عدالت اجرا شد و سهام‌داران عدالت روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کردند.وی بیان کرد: در روش مستقیم و غیرمستقیم، فرد مالکیت بر سهام دارد و تنها فرق بین روش‌ها در مزایای آن است
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، با تشریح شرایط واریز متمرکز سود سهام شرکت‌ها از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: امکان تغییر روش مستقیم به غیر مستقیم در آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد.
دارندگان سهام عدالت میتوانند با مراجعه به کارگزاریها و سایت منتخب شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به فروش تک تک سهام شرکتها در کارگزاریها کنند.مشمولان سهام عدالت در حالی از امروز(شنبه) میتوانند قسمت یا تمامی 30 درصد از سهام خود را بفروش برسانند که ارزش روز داراییهای آنها از طریق سایت اعلامی از سوی شرکت سپرده گذاری به نشانیsahamedalat.ir قابل مشاهده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید