صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۲:۴۰
کد خبر: 21004
گزارشگر: 464
۲۸۸
۰
۰
۰
کارشناسان هوش مصنوعی هشدار دادند؛

این مشاغل سال‌های آینده منقرض می‌شوند

این مشاغل سال‌های آینده منقرض می‌شوند
روزنامه دیلی میل در مصاحبه با کارشناسان هوش مصنوعی و روسای شرکت‌های مربوط به فناوری‌های هوش مصنوعی نوشته است که ممکن است در سال‌های آینده مشاغل زیر منقرض شوند.

به گزارش آسیانیوز؛ گزارش‌های متناقضی درباره اینکه چه کسانی بیشتر در معرض خطر هوش مصنوعی هستند، منتشر شده است ولی اکثر این گزارش‌ها روی چند شغل توافق دارند که ممکن است در سال‌های آینده با ظهور هوش مصنوعی از بین روند.

به گزارش اطلاعات، روزنامه دیلی میل در مصاحبه با کارشناسان هوش مصنوعی و روسای شرکت‌های مربوط به فناوری‌های هوش مصنوعی نوشته است که ممکن است در سال‌های آینده مشاغل زیر منقرض شوند:

مدیران میانیمشاغل انسانی شامل کارهای تکراری و قابل پیش بینی که می توانند خودکار شوند در معرض خطر بالایی هستند، از جمله کارهای خط مونتاژ، ورود داده های اولیه و برخی از جنبه های حسابداری.

مشاغل مبتنی بر چک لیست یا جعبه های ورودی روی صفحه برای این دنیا طولانی نیستند، از جمله بازاریاب های تلفنی، آژانس های مسافرتی، عابر بانک، صندوق دار، و پردازشگر وام.

دفتری و حسابداریمارتین مولیادی، استاد رشته حسابداری در دانشکده بازرگانی دانشگاه شناندوا هشدار می‌دهد که نقش‌های دفتری و حسابداری به دلیل اتوماسیون ورودی داده‌ها و گزارش‌دهی اولیه کاهش شدیدی خواهد داشت.

مولیادی گفت: احتمالاً بیشترین تأثیرپذیری نقش‌هایی است که می‌توان آن‌ها را نظام‌مند کرد یا کارهای تکراری را در بر داشت.

اپراتورهای پاسخگوی تلفنپیرز لینی، بنیانگذار Implement AI، پیش بینی کرد که مراکز تماس اساساً تا پنج سال دیگر از بین خواهند رفت.

حقوقدانان و محققانبه گفته ناتانیل ویتمور، بنیانگذار Superintelligent، پلتفرمی برای یادگیری در مورد هوش مصنوعی، مشاغلی که شامل بازیابی و فشرده سازی اطلاعات هستند، در معرض تهدید قرار خواهند گرفت.

مهارت‌ها/وظایفی که با مشکل مواجه هستند: هر چیزی که شامل تحقیقات بسیار اساسی یا بازیابی اطلاعات باشد - که می‌تواند همه چیز از پایین باشد.

نویسندگان و تحلیلگرانتوماس رولت، استاد جامعه شناسی سازمانی و رهبری در دانشگاه کمبریج، گفت: یک مقاله علمی در سال 2023 نشان می‌دهد که ریاضیدانان، تحلیلگران مالی و نویسندگان بیشتر در معرض خطر جایگزینی با هوش مصنوعی هستند.
https://www.asianews.ir/u/elb
اخبار مرتبط
هوش مصنوعی (AI) به سیستم‌های کامپیوتری اطلاق می‌شود که قادر به انجام وظایف پیچیده‌ای هستند که پیش‌تر فقط یک انسان می‌توانست انجام دهد، مانند استدلال، تصمیم‌گیری یا حل مشکلات. امروزه، اصطلاح «هوش مصنوعی» طیف گسترده‌ای از فناوری‌ها را توصیف می‌کند که بسیاری از خدمات و کالاهایی را که ما هر روز استفاده می‌کنیم - از بنرهای توصیه یک کالا یا خدمات گرفته تا ربات‌های چت، تقویت می‌کنند. در ادامه با هوش مصنوعی و انواع آن آشنا خواهیم شد به چند کاربرد کلیدی آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید