صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۰:۰۲
کد خبر: 21025
گزارشگر: 464
۲۳۲
۲
۰
۱
عضو کمیسیون بررسی لایحه عفاف و حجاب؛

آخرین جزئیات لایحه حجاب

آخرین جزئیات لایحه حجاب
فردی که قانون حجاب تخطی کرده از خدماتی که در کشور می‌گیرد، محروم می‌شود که یکی از آنها سفر خارجی است.


به گزارش آسیانیوز؛
عضو کمیسیون بررسی لایحه عفاف و حجاب درباره جریمه های ذکر شده در این لایحه می‌گوید: فردی که به قانون احترام نمی‌گذارد، قانون را قبول ندارد و به نوعی در مقابل آن گردن کشی می‌کند، در آینده نمی‌تواند مجری قانون باشد.

مهدی باقری، عضو کمیسیون بررسی لایحه عفاف و حجاب در گفتگویی که با خبرگزاری خبرآنلاین داشته به توضیح جزئیات لایحه مذکور پرداخت.

در ادامه قسمتی از گفتگو را می‌خوانید:


در لایحه عفاف وحجاب به غیر از جریمه‌های نقدی چه مجازات‌های دیگری برای کسانی که بنا به روایت شما تعمداً بی‌حجابی می‌کنند، در نظر گرفته شده است؟

- وقتی که فرد جریمه می‌شود به این معنی است که این مد نظر ما نیست که برای وی پرونده قضایی شکل بگیرد. بنابراین برای افرادی که متوجه تذکرات نیستند، به قانون احترام نمی‌گذارند و نمی‌خواهند حریم قانون را حفظ کنند، مرحله بعدی مراحل قضایی است به این ترتیب که برای فرد پرونده قضایی شکل می‌گیرد، که پرونده قضایی متناسب با نظر و رأی قاضی و نوع جرم پیش خواهد رفت.

- البته قاضی در این مورد اختیاراتی دارد به این ترتیب که طبق قانون قاضی می‌تواند برای فرد جریمه نقدی در نظر بگیرد، ضمن اینکه فرد خاطی حبس هم بکشد.

- نکته دیگر این است که در مجازات‌های در نظر گرفته شده برای فرد خاطی در لایحه عفاف و حجاب بحث‌های محرومیت‌های اجتماعی مهم‌تر است.

فردی که قانون حجاب را رعایت نکند، از سفر خارجی محروم می‌شود

*محرومیت از چه چیزی...


- فردی که به قانون احترام نمی‌گذارد، قانون را قبول ندارد و به نوعی در مقابل آن گردن کشی می‌کند، در آینده نمی‌تواند مجری قانون باشد. در حقیقت وقتی این شخص می‌خواهد در کشور فعالیت اجتماعی داشته باشد، تخطی از قانون به عنوان سوءپیشینه فرد تلقی خواهد شد، علاوه بر این فردی که قانون حجاب تخطی کرده از خدماتی که در کشور می‌گیرد، محروم می‌شود که یکی از آنها سفر خارجی است.

- فردی که مکرر به سفر خارجی می‌رود تا تجارت کند و یا اینکه در زمینه قاچاق اقلام غیرقانونی فعالیت می‌کند، با وی برخورد خواهیم کرد به این ترتیب که نتواند به راحتی گذرنامه بگیرد یا از آن استفاده کند.

https://www.asianews.ir/u/elw
اخبار مرتبط
روابط عمومی مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب اطلاعیه ای را صادر کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
09198887479A
۱۴۰۳/۰۱/۲۵
0
0
0

اگر خدا حساب و کتابی داشته باشد، و قران را باور کنید( انفال ایه ۲۵) ،آیت اله ها ( روحانیون و...)،صف اول ل جهنم هستند بدلیل خلاف خدا گفتن و عمل کردن و........ برای همه فرستاده می شود...... در اینستاگرام میگذارم ، اگر اسلامی و منطقی رسیدگی نشود ، این ظلم نوشته ها ( در کشور اسلامی ی ایران ) ، که در ماهواره ها ضبط و ثبت شده ، و ایندگاه نیز انها را روایت سوره انفال ایه ۲۵: و سوره نسا ایه ۱۴۸: فساد در جامعه ی اسلامی !، یکی از بزرگترین......... بنام خدا ‏‎ شرم و ننگ بر مسئولین ن کشور اسلامی ی إیران ن مرتبط با اینکه ، خلبان ن رزمنده دفاع مقدس را که ، {( دو خلافکار قاضی نما شعبه ۴۰۴ سال۲۶/۶/۱۳۷۹ در دادسرای ونک ، و شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت سال۲/۶/۱۳۸۹ ( این مدت ت ۱۱ سال وکلای کلاهبردار فراری بودند !)، و دو کلاهبردار ر وکیل نما مربوط به همین دادگاه ها ، با کرفتن خانه أو ، با ترفند های حقوقی )}، أو را مجبور کردند که ، حقوق زیر فقر خود را ، برای أجاره دهد و نأن شب نداشته باشد ، یا بابت غذا دهد و در چادر زندکی کند ، و شرم و ننگ بر مسولین ن حامی ی این گونه خلافکاران و سکوت کنندگان(

شاکی
۱۴۰۳/۰۱/۲۵
0
0
1

به این می گن آپارتاید. واقعا شرم نمی کنید که زیر گوشتون کرور کرور پول ملت رو دارن می خورن، اونوقت شما دغدغه تون نیم متر پارچه رو سر زن هاست و می خواید ازاین راه ظالم بودنتون رو به رخ بکشید؟


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید