صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / ۱۱:۱۰
کد خبر: 21027
گزارشگر: 464
۳۸۹
۰
۰
۱
در خارج از کشور

کتاب خواب فرهاد در بیداری منتشر شد

کتاب خواب فرهاد در بیداری منتشر شد
کتاب خواب فرهاد در بیداری درباره خواننده سرشناس ایرانی منتشر شد.


به گزارش آسیانیوز؛
امیر بهاری روزنامه‌نگار و نویسندهٔ صاحب‌نظر در حوزهٔ موسیقی است که کتابی از او درباره فرهاد مهراد خواننده سرشناس ایرانی منتشر شده است.

این کتاب ظاهرا در خارج از کشور منتشر شده است. بهاری در بخشی از مقدمه کتاب آورده است: ماجرا برای من در یک روز پاییزی شروع شد. آبان ۱۳۹۱ پوران گلفام، همسر فرهاد، گفت وقتی در اسفند ۱۳۷۷ اجرای نوروزی فرهاد را لغو کردند فرهاد بسیار ناراحت شد. تأکید گلفام بر اینکه فرهاد هیچ‌وقت آن‌قدری از مسائل این‌گونه‌ای ناراحت نمی‌شد در پس ذهنم ماند.

یک سال بعد به‌سراغ پوران گلفام رفتم تا به‌بهانه‌ی سالگرد تولد فرهاد گفت‌وگویی انجام بدهیم. آن بخش از حرف‌های پوران گلفام که از حساسیت فرهاد درباره‌ی پاکیزگی شهر حرف می‌زد، یا اصرارش به ماندن در ایران، و یا گره‌ای که با نوروز داشت، یا اِکراهش از اینکه برای درمان بیماری دست به هر کاری بزند، فرهاد را برایم تبدیل به «مسئله» کرد.

چگونه‌شهروندی وقتی در شهر آلودگی می‌بیند، با ماسک و دستکش می‌رود و آشغال‌ها را جمع می‌کند؟ و نسبت این شهروند را با آن خواننده‌ی بامنزلت در چه چیزهایی می‌توان جست‌وجو کرد؟

امیر بهاری متولد ۱۳۵۹ و دیپلمه، روزنامه‌نگاری را از سال ۱۳۸۰ با نوشتن نقدِ تئاتر در روزنامه ایران و نوشتن از سینما و موسیقی شروع کرد و در این دو دهه با روزنامه‌ها و مجله‌هایی مثل شرق، فرهنگ و آهنگ، فیلم‌نگار، فیلم، گزارش موسیقی، تجربه، اعتماد، فرهیختگان، فرهنگ آشتی و ... همکاری داشت. حوزه موسیقی را دنبال می‌کند و به موسیقی و سینما و تئاتر و ادبیات علاقمند است.

https://www.asianews.ir/u/elx
اخبار مرتبط
در ساعت پنج عصر جمعه ۱۸ اسفند، کتاب جدید منصور ضابطیان، با حضور این نویسنده و فعال رسانه‌ای خوشنام و مهربان در شهر کتاب مشهد رونمایی خواهد شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید