صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۰۲:۲۷
کد خبر: 21276
گزارشگر: 464
۲۰۰
۰
۰
۱
بر اساس بررسی بورس تهران

مصوبه‌ای که ۶۸ همت از منافع سهامداران خرد را به خطر می‌اندازد

مصوبه‌ای که ۶۸ همت از منافع سهامداران خرد را به خطر می‌اندازد
بر اساس بررسی بورس تهران، در صورت تصویب بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳؛ بالغ بر ۶۸ همت از سودآوری ناشران تولیدی و خدماتی پذیرفته‌شده در بورس تهران کاسته می‌شود.

به گزارش آسیانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل، محمد امین قهرمانی، معاون پذیرش و ناشران بورس تهران با بیان مطلب فوق گفت: «نکته قابل تأمل و توجه این است که عموم مردم، سهامداران صندوق‌های بازنشستگی و سهام عدالت، بخش عمده‌ای از سهام این ناشران متضرر را در اختیار دارند.»

وی به تأثیر مخرب این مصوبه بر صنایع بزرگ بورسی چون فلزات اساسی، پتروشیمی، پالایشگاهی، بانک و... اشاره و خاطرنشان کرد: «به جز ناشرانی که به شکل مستقیم تحت تأثیر این مصوبه متضرر خواهند شد، هلدینگ‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌ها نیز با اجرای این مصوبه به‌طور غیرمستقیم، کاهش سودآوری قابل‌توجهی را تجربه خواهند کرد.»

قهرمانی از دیگر آثار مخرب و جبران‌ناپذیر این مصوبه را کاهش جذابیت مشوق‌های مالیاتی برای ورود شرکت‌های غیر بورسی به بازار سرمایه برشمرد و افزود: «ورود مردم و شرکت‌های تولیدی و خصوصی غیربورسی و تأمین مالی از طریق بورس تهران به‌ویژه در قالب عرضه‌های اولیه تحت‌تأثیر این مصوبه قرار خواهند گرفت.

تصویب این مصوبه می‌تواند جذابیت مهم پذیرش در بورس مبتنی بر مشوق‌های مالیاتی را به‌شدت کاهش دهد و به تبع آن، مشارکت عموم مردم در تأمین مالی شرکت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری که منجر به افزایش تولید می‌شود، با چالش جدی روبرو خواهد شد. بنابراین، مصوبه مذکور در تعارض با منویات مقام معظم رهبری و شعار امسال «جهش تولید با مشارکت مردم» است.»

https://www.asianews.ir/u/epD
اخبار مرتبط
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: بورس تهران در راستای پذیرش شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال اقدام به اصلاح دستورالعمل پذیرش کرده و شرایط لازم برای پذیرش این شرکت‌ها در بورس را فراهم کرده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید