صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۰۹:۳۱
کد خبر: 21794
گزارشگر: 464
۱۳۰
۰
۰
۲
واکنش محمدعلی رامین به انتقاد عروسش از حکم پسرش؛

مهناز افشارمی‌خواهد نقش مریم رجوی را بازی کند اما تو مسعود رجویِ او نیستی!

مهناز افشارمی‌خواهد نقش مریم رجوی را بازی کند اما تو مسعود رجویِ او نیستی!
محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد با انتشار متنی در شبکه داخلی "ایتا" از فرزندش یاسین رامین و عروسش مهناز افشار "اعلام برائت" کرد.

به گزارش آسیانیوز؛ معاون مطبوعاتی دولت احمدی نژاد، در واکنش به حکم صادره علیه پسرش به اتهامات مالي کوشیده قضیه را به مهناز افشار ربط دهد و او را عامل سقوط فرزندش معرفی کرده و به بحث مالی و شکایت هلال احمر نپرداخت.

در حالی که فرزند محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دولت دوم احمدی‌نژاد و پیشنهاد دهندۀ نفی هولوکاست به خاطر اتهامات مالی محکوم شده پدرش نامه ای نوشته و از مهناز افشار و یاسین فرزندش اعلام برائت کرده و نوشته است: اگر هنوز ذره­‌ای از اصالت و شعور در خودت سراغ داری، بفهم­ که بعداز سقوطِ کامل‌ِ تو، مهناز رهایت می­‌کند.

اتهام یاسین رامین «اختلاس» از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر و «خیانت در امانت» است و به سه سال حبس تعزیری با «احتساب ایام بازداشت قبلی» و همچنین پرداخت جریمه محکوم شده اما پدر به جای اشاره به این موارد با طرح نام مریم و مسعود رجوی بحثی دیگر را پیش کشیده است که ربطی به شکایت شاکی دولتی ندارد.

ماجرا از این قرار است که پس از تبرئه یاسین در دادگاه تجدید نظر با فرجام‌خواهی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر رای تبرئه «نقض» و او به حبس و پرداخت جریمه محکوم شده است. وی علاوه بر پرداخت معادل ۶۰ میلیارد تومان، به پرداخت هزینه دادرسی و حق‌الوکاله شاکی نیز محکوم شده است.

محمدعلی رامین در واکنش برائت نامه ای نوشته که متن آن در فضای مجازی درحال دست به دست شدن است. در این نامه آمده است:

یاسین ساده‌لوح! چرا فکر می‌کردی که خیلی زرنگ هستی و بهتر از بزرگترها زندگی را می‌فهمی!؟

ازدواج شماها، برای بهره‌برداری از موقعیت هم‌دیگر بود، نه برای تشکیل یک کانون امن و آرام زندگی خانوادگی!

اما مهناز افشار بعد از با فروپاشاندن خانواده‌ات، طبق تربیت خود، گام به گام تو را به سوی سقوط اعتقادی و سیاسی کشانید و تو نفهمیدی که ملاک دنیا و آخرت پدرت، ولی‌فقیه و ایستادن با انقلاب اسلامی در برابر اشرار جهانی بوده و هست!

 او روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت در برائت‌نامه خود با "ساده لوح" خطاب کردن پسرش مدعی شد که ازدواج او با مهناز افشار، هنرپیشه سینما، برای "بهره‌برداری از موقعیت همدیگر" بوده است.


حکم تبرئه یاسین رامین در خصوص پرونده اختلاس از سازمان هلال احمر روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت از سوی دیوان عالی نقض و او به سه سال حبس و به پرداخت ۸۷۳ هزار و ۸۸۷ یورو جریمه نقدی محکوم شد.

دیوان عالی با بیان اینکه حکم سه سال حبس تعزیری یاسین رامین به اتهام "خیانت در امانت" صادر شده، اعلام کرد حکم پرداخت جریمه نقدی "در مورد دعوای مطروحه از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر و با توجه به احراز انتساب جرم" برای او صادر شده است.

محمد علی رامین در برائت‌نامه خود مهناز افشار را متهم کرد که همسرش را به سوی "سقوط اعتقادی و سیاسی" کشانده و با "پذیرش مأموریت ترویج بی‌حجابی، محرک هرگونه شایعه و کینه توزی علیه او" بوده است.

https://www.asianews.ir/u/ey9
اخبار مرتبط
دیوان عالی کشور با نقض رأی تبرئه یاسین رامین در خصوص پرونده اختلاس از هلال احمر، وی را به ۳ سال حبس و جریمه ۸۷۳.۸۸۷ یورویی محکوم کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید