صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۲۰:۰۴
کد خبر: 21823
گزارشگر: 464
۲۱۰
۰
۰
۰
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش توضیح داد؛

دانش‌آموزان فاقد کارت امتحان نهایی از امتحان محروم می‌شوند؟

دانش‌آموزان فاقد کارت امتحان نهایی از امتحان محروم می‌شوند؟
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هیچ دانش‌آموزی حتی اگر نتواند کارت امتحانات نهایی را دریافت کند از حضور در امتحان محروم نمی‌شود

به گزارش آسیانیوز؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ دانش‌آموزی حتی اگر نتواند کارت امتحانات نهایی را دریافت کند از حضور در امتحان محروم نمی‌شود و اگر دانش‌آموزی در روز امتحان نهایی کارت نداشت با کارت شناسایی عکس‌دار می‌تواند مراجعه کند.

محسن زارعی؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش درباره نگرانی برخی دانش‌آموزان و داوطلبان ترمیم نمره نسبت به عدم دریافت کارت شرکت در امتحانات نهایی گفت: امکان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی تا یک ساعت قبل از آزمون فراهم است و زمان در اختیار داوطلبان محدود نیست بنابراین نگران نباشند.

وی افزود: کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی نباید مانعی برای حضور دانش‌آموزان در امتحان باشد بنابراین اگر دانش‌آموز به هر دلیلی نتوانست کارت امتحان خود را پرینت بگیرد از طریق مدرسه یا مراجعه به اداره سنجش منطقه آموزش و پرورش مربوطه می‌تواند کارت را دریافت کند.

زارعی ادامه داد: کارت امتحانات نهایی، مکان حوزه امتحان را مشخص می‌کند و احراز هویت را می‌توان از طریق مدارک هویتی انجام داد، مکان حوزه امتحان از طریق مدارس به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هیچ دانش‌آموزی حتی اگر نتواند کارت امتحانات نهایی را دریافت کند از حضور در امتحان محروم نمی‌شود و اگر دانش‌آموزی در روز امتحان نهایی کارت نداشت با کارت شناسایی عکس‌دار می‌تواند مراجعه کند و آدرس حوزه امتحان را از مدرسه بپرسند.

زارعی درباره دلایل صادر نشدن کارت شرکت در امتحانات نهایی برای داوطلبان ترمیم نمره گفت: تا امروز سامانه ترمیم نمرات و ایجاد سابقه تحصیلی فعال بود و این زمان باعث شد، تکمیل حوزه بندی‌ها تا این لحظه ادامه داشته باشد.

زارعی در پایان گفت: دانش‌آموزان از طریق مدارس از مکان حوزه امتحان مطلع می‌شوند، سایر داوطلبان نگران نباشند و مراجعات مکرر به سایت را کنار بگذارند و اگر نتوانستند کارت پرینت را بگیرند تا یک ساعت قبل از آزمون امکان دریافت کارت را دارند.

https://www.asianews.ir/u/eyB
اخبار مرتبط
طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، همراه داشتن هرگونه وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه حافظه دار در جلسه آزمون علاوه بر اینکه موجب محرومیت از گزینش در آزمون می‌شود، به عنوان تقلب و تخلف نیز تلقی می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید