صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۰۹:۲۵
کد خبر: 21856
گزارشگر: 464
۲۱۱
۰
۱
۳
دکتر مهدی کریمی تفرشی

مدیریت منابع مالی؛ استراتژی موفق

مدیریت منابع مالی؛ استراتژی موفق
آیا می‌دانید پول شما هر ماه در کجا هزینه می‌شود؟ آیا شما با کمتر از درآمدی که دارید زندگی می‌کنید؟ اگر پاسخ این سوالات منفی باشد، شما با مشکلات زیادی در مدیریت بودجه کسب‌وکار خود مواجه خواهید بود.


به گزارش آسیانیوز؛
شاید شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که در اواسط ماه درآمد ماهیانه یا بودجه‌تان را به پایان رسانده‌اید، اما هنوز نمی‌دانید چطور؟ در این مرحله مهم‌ترین مسئله‌ای که وجود دارد، یادداشت کردن مخارجی است که درآمدتان را به آن‌ها اختصاص می‌دهید.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیریت مالی این است که از درآمد و یا سرمایه خود به بهترین نحو و همچنین عاقلانه‌ترین شکل ممکن استفاده کنید. به عبارت دیگر باید برای تمامی زمینه‌های زندگی خود برنامه‌ریزی مالی داشته باشید. حتی اگر کسب‌وکار شما ثروت‌آفرینی زیادی داشته باشد، اگر نحوه مدیریت آن را ندانید، تمام این ثروت هدر خواهد رفت. افراد موفق استراتژی مناسبی برای رسیدن به امنیت مالی دارند و هر ماه ۱۰ درصد از درآمد خود را به پس انداز اختصاص می‌دهند. همیشه باید توجه داشته باشید که درآمد کسب‌وکار باید از بدهی‌ها و هزینه‌های آن بیشتر باشد. برای پرداخت بدهی‌ها، ابتدا باید اولویت‌ها را در نظر بگیرید.

پس سواد مالی خود را افزایش دهید. ذهنیت فردی که از هوش مالی برخوردار نیست، بر این باور شکل گرفته که باید با زیاد کار کردن به درآمد بیشتری دست پیدا کند. اما افراد موفق، هنر یا مهارت مدیریت منابع مالی دارند و می‌توانند در زمان کمتر به درآمد بیشتر دست پیدا کنند. ثروت خود را سرمایه‌گذاری می‌کنند، با سود ایجادشده از یک سرمایه‌گذاری درست، باز هم سرمایه‌گذاری می‌کنند و یا به عبارت دیگر درآمد انفعالی ایجاد می‌کنند. سواد مالی به شما کمک می‌کند تا هوشمندانه درآمدزایی کنید، هوشمندانه درآمد خود را خرج کنید و هوشمندانه سرمایه‌گذاری کنید.

به یاد داشته باشید تنها افرادی می‌توانند به امنیت مالی دست یابند که ذهنیت ایجاد کار هوشمندانه دارند. باید تعیین کنید که چگونه این هزینه‌ها را تأمین می‌کنید. از خود بپرسید چقدر درآمد نیاز دارم تا بتوانم تمام هزینه‌هایم را تأمین کنم؟ کدام محصولات یا خدمات سود می‌رسانند و کدام یک با زیان فروخته می‌شوند؟ مطمئن شوید بازار هدف خود را به‌درستی شناخته‌اید. شما باید بدانید خریداران شما چه کسانی هستند؟ و محصولات و خدمات شما کدام نیازهای آن‌ها را برطرف خواهد کرد؟ عدم تشخیص بازار هدف مناسب باعث افزایش هزینه‌ها و کاهش درآمد می‌شود.

میزان سرمایه اولیه مورد نیاز خود را بیشتر از حد ارزیابی کنید، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد تا کسب‌وکار شما به درآمد پایداری برسد. کارآفرینان موفق بر سودآوری فعالیت‌های خود تمرکز دارند و از ریسک‌هایی که ممکن است منجر به ضرر مالی گردد، دوری می‌کنند. اکثر کارآفرینان فکر می‌کنند برای افزایش سود، فقط باید فروش خود را بیشتر کنند که در کوتاه مدت کار سختی است. در حالی‌که سودآوری کسب‌وکار موفق به جستجوی روش‌های افزایش درآمد، افزایش فروش و کاهش هزینه‌ها است. پس قبل از شروع هر کسب‌وکاری، خوب ابعاد مالی آن را بسنجید و اطمینان حاصل کنید که درآمد حاصله هزینه‌هایی را که می‌کنید پوشش خواهد داد و از سودآوری آن مطمئن شوید.

باید مشخص کنید هم اکنون چه مقدار سرمایه نیاز دارید و در پنج سال آینده چه مقدار دیگر لازم خواهید داشت. نکته مهم نحوه برنامه‌ریزی شما برای پرداخت پول به بستانکاران (در صورت وجود بدهی مالی) و یا تولید سود برای سرمایه‌گذاران است. همیشه به یاد داشته باشید که برنامه مالی برای کسب‌وکار همگام با فضای رقابتی آن کسب‌وکار تغییر می‌کند و نیاز است در بازه‌های زمانی مختلف مجدداً بررسی کنید و در صورت لزوم تغییراتی را برای آن در نظر بگیرید.

صاحب یک کسب‌وکار باید میزان فروش ماه، فصل و سال خود را تخمین بزند. برنامه مالی باید تمام هزینه‌های عمومی و مالی کسب‌وکار مانند هزینه اجاره ملک، آب و برق، حقوق و دستمزد کارکنان را پوشش دهد.

https://www.asianews.ir/u/ez9
اخبار مرتبط
بزرگترین مانعی که بر سر راه موفقیت قرار دارد، ترس است. ترس از آن موانعی‌ است که نباید دست‌ کم گرفته شود. ترس ممکن است به‌شدت مانع رشد شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید