صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۱۰:۲۹
کد خبر: 21880
گزارشگر: 464
۱۴۸
۰
۰
۱
طی یک سخنرانی طولانی

وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ و تخریب رقیب

وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ و تخریب رقیب
رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده طی سخنرانی در نشست سالانه «انجمن ملی سلاح» در دالاس تگزاس وعده داد که اگر رئیس‌جمهور شود، مقررات مربوط به حمل سلاح را که توسط دولت جو بایدن وضع شده، لغو خواهد کرد.

به گزارش آسیانیوز؛ دونالد ترامپ طی این سخنرانی طولانی خطاب به هزاران نفر از شرکت‌کنندگان و اعضای «انجمن ملی سلاح» گفت: «از مالکان سلاح می‌خواهیم که رای بدهند. فکر کنم شما گروهی از افراد یاغی و سرکش باشید. سرکش باشید و این بار رای بدهید.»

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، «انجمن ملی سلاح» تاکنون سه بار از جمله در سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۲۰ و اکنون ۲۰۲۴ از دونالد ترامپ حمایت کرده است. دونالد ترامپ در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: «در دوره دوم ریاست‌جمهوری‌ام، هرگونه حمله‌ای را که بایدن به متمم دوم قانون اساسی داشته، برخواهیم چید و این اقدامات خیلی تند و سریع انجام خواهند شد.»

در تابستان ۲۰۲۲ در پی حوادث متعددی که با سلاح گرم در سرتاسر ایالات متحده رخ می‌داد و جان شهروندان آمریکایی را تهدید می‌کرد، جو بایدن با برخورداری از حمایت هر دو حزب ایالات متحده توانست طرح کنترل سلاح را به امضا برساند. هم‌چنین این طرح شامل بررسی‌ سوابق خریداران زیر ۲۱ سال و بودجه برای برنامه‌های سلامت روان و ایمنی مدارس شد.

البته اشاره ترامپ به «متمم دوم قانون اساسی» به این مسئله مربوط می‌شود که برخی از جمهوری‌خواهان و اعضای هم‌حزب ترامپ با این اقدام بایدن مخالفت کرده و آن را نقض «متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا» مبنی بر حق حمل سلاح دانسته‌اند. سخنگوی ستاد انتخاباتی جو بایدن در واکنش گفت: «امشب، دونالد ترامپ تایید کرد دقیقا همان کاری را که انجمن ملی سلاح به او می‌گوید انجام می‌دهد؛ حتی اگر آن کار به معنای مرگ بیشتر، تیراندازی‌ها و رنج بیشتر مردم باشد.»

ترامپ در ادامه این سخنرانی مثل همیشه به انتقاد از جو بایدن پرداخت و با اشاره به گاف‌هایی که تاکنون مرتکب شده و مسئله «زوال عقل» که در رسانه‌ها شدیدا برجسته شده است، گفت: «این شخص با ضریب هوشی پایین فقط باید یک کاری انجام دهد تا از نظر رسانه‌ها پیروز مناظره‌ها شناخته شود. این شخص وحشتناک فقط در صورتی مناظره را تمام می‌کند که یک جا بی حرکت بایستد، اما در این حال هم آنها (رسانه‌ها و حامیانش) خواهند گفت که چه اجرای فوق‌العاده‌ای! اجرای فوق‌العاده‌ای که هرگز مشابه آن را ندیده‌اید!»

https://www.asianews.ir/u/ezy
اخبار مرتبط
همچنانکه گزارش های متعدد محیط زیستی ایران در سال های اخیر، از احتمال بیابانی شدن و خشکسالی وسیع در بخش های بسیاری از مناطق کشور حکایت کرده اند، رسانه‌ها از نارضایتی مردم همدان و شهرکرد نسبت به عدم پای‌بندی دولت به جدول زمان‌بندی مدیریت آب خبر داده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید