صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۴ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۱:۱۹
کد خبر: 21950
گزارشگر: 464
۱۲۶
۰
۰
۳
رند پال، سناتور آمریکایی:

تشدید تحریم علیه جمهوری اسلامی بی‌نتیجه است

تشدید تحریم علیه جمهوری اسلامی بی‌نتیجه است
رند پال، سناتور آمریکایی در موسسه «کوئینسی برای دولت‌های مسئول» در واشنگتن گفت: «سیاست ایالات متحده در تشدید مداوم تحریم‌ها علیه روسیه، چین و ایران نمی‌تواند نتیجه مورد نظر را برای تغییر مسیر سیاسی این کشورها ایجاد کند.»به گزارش آسیانیوز،
این سناتور آمریکایی همچنین ادامه داد که مرتبا این سوال را از مقامات وزارت امور خارجه می‌پرسد که آیا می‌توانید رفتاری را به من بگویید که از یک تحریم تغییر کرده است؟ شما به من بگویید تحریمی که علیه روسیه اعمال کرده‌اید و روسیه اکنون گفته است: «ما متاسفیم. ما هرگز نباید این کار را انجام می‌دادیم و دقیقا همان کاری را انجام می‌دهیم که شما می‌خواهید، فقط به ما بگویید چه کنیم و ما آن را انجام خواهیم داد. درباره چین یا ایران هم وضعیت همین است.

به نقل از خبرگزاری تاس، وی ادامه داد: «در واقع، من استدلال می کنم که تحریم ها به هیچ وجه کارساز نیستند. تنها تحریم‌هایی که جواب می‌دهند این است که در واقع پیشنهاد لغو آنها را بدهید. اما آنچه که ما تمایل داریم انجام دهیم فقط اعمال تحریم‌های بیشتر است.»

سناتور رند پال همچنین خاطرنشان کرد: « در توافق ایران تحریم‌هایی وجود داشت که قرار بود برداشته شوند و برداشته شدند، اما با روسیه و چین ما پنج سال است که این کار را انجام می‌دهیم، برخی از این تحریم‌ها ۱۰ سال است که باید برداشته شوند. من از هیچ موردی که حذف کرده‌ایم، اطلاعی ندارم.»

وی با بیان اینکه «مساله این است که جایگزین دیگری برای تحریم‌ها وجود دارد و آن دیپلماسی است»، افزود که واشنگتن به جای اعمال تحریم‌های بیشتر بهتر است با این کشورها تعامل دیپلماتیک داشته باشد.

این سناتور آمریکایی همچنین طرح واشنگتن در استفاده از دارایی‌های مسدودی روسیه به نفع اوکراین را نیز مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: «ما ادعا می کنیم که چنین کاری می‌کنیم. ممکن است توانایی چنین کاری را داشته باشیم. ما کنترل‌های شگفت انگیزی بر سیستم بانکی داریم. اما در عین حال اگر هم چنین کاری انجام دهیم و دارایی‌های مسدود شده روسیه را به نفع اوکراین مورد استفاده قرار بدهیم، آیا به نظر شما روسیه فرو می‌پاشد؟»

https://www.asianews.ir/u/eAE
اخبار مرتبط
وزارت خارجه استرالیا ، ایران را به انجام «اقدامات بی‌ثبات‌کننده» متهم و در بیانیه‌ای اعلام کرد پنج فرد و سه نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه می‌کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید