صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۶ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۸:۵۸
کد خبر: 21987
گزارشگر: 464
۱۰۵
۰
۰
۳
سال توسعه در شرکت عملیات اکتشاف

ظرفیت‌های بخش خصوصی در بخش تولید و توسعه‌ صنعت نفت

ظرفیت‌های بخش خصوصی در بخش تولید و توسعه‌ صنعت نفت
مدیرعامل شرکت عملیات اکتشاف نفت گفت: «در دولت سیزدهم با رویکرد توجه به توان داخل از همه ظرفیت‌های بخش خصوصی برای فعالیت‌های تولیدی، توسعه‌ای، خدماتی و... استفاده شده است.»


به گزارش آسیانیوز؛ عبدالمهدی مجتهدی با اشاره به موفقیت‌های کسب‌شده در دو سال گذشته اظهار کرد: «پیش از این، از میان هشت دستگاه حفاری تحت مالکیت این شرکت، فقط پنج دستگاه فعال بود و از سه دستگاه دیگر به‌عنوان قطعات یدکی استفاده می‌شد، اما در دو سال گذشته موفق شدیم این سه دکل را تجهیز و قرارداد کاری برای آن‌ها امضا کنیم. هم‌اکنون از میان هشت دستگاه حفاری فعال، چهار دستگاه در منطقه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دو دستگاه در پروژه EPD میدان مشترک آزادگان مستقر است.»

مدیرعامل شرکت عملیات اکتشاف نفت با اشاره به تقاضای شرکت نفت مناطق مرکزی برای سه دکل حفاری و شرکت مپنا برای دو دستگاه حفاری گفت: «با توجه به تقاضای موجود، در سال جدید که به نام سال توسعه در شرکت عملیات اکتشاف نام‌گذاری شده است، تلاش می‌کنیم با توسعه همه سرویس‌ها و خدمات حفاری، یک دستگاه حفاری WORK OVER جدید نیز به ناوگان اضافه کنیم و حتی با اجاره دکل، پاسخ‌گوی نیازهای موجود باشیم.»

مجتهدی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های امضاشده با شرکت ملی حفاری ایران در حوزه ارائه خدمات فنی و تخصصی حفاری، همچنین مذاکره با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، اظهار کرد: «خوشبختانه شرکت عملیات اکتشاف نفت در دو سال اخیر هم در حوزه درآمدزایی و سودآوری و هم توسعه نیروی انسانی و کسب رضایت کارکنان موفق عمل کرده است. امسال نیز ارائه خدمات حفاری و تأمین دکل در دستور کار این شرکت قرار دارد. امیدواریم شرکت عملیات اکتشاف نفت بتواند در سال ۱۴۰۳ با عمل به منویات رهبری و در اوضاع تحریم، با به‌کارگیری فناوری‌های به‌روز و نیروی انسانی کارآمد، در پروژه‌های نفت و گاز بهترین خدمات و سرویس‌های حفاری را ارائه دهد.»

به گفته مجتهدی شرکت عملیات اکتشاف نفت به‌عنوان یکی از شرکت‌های شاغل در فعالیت‌های بالادستی صنایع نفت و گاز ایران که در حوزه ارائه خدمات فنی تخصصی در دو زمینه عمده عملیات حفاری و خدمات جانبی یکپارچه حفاری فعالیت می‌کند و از شرکت‌هایی است که در دولت سیزدهم، به‌ویژه در دو سال اخیر موفق شده در اجرای پروژه‌های نفتی عملکرد قابل قبولی داشته باشد. ناوگان عملیات حفاری شرکت عملیات اکتشاف نفت شامل هشت دستگاه دکل خشکی با ظرفیت ۲۰۰۰ اسب بخار با توانایی حفاری عمق ۷۰۰۰ متر است.

https://www.asianews.ir/u/eBh
اخبار مرتبط
تولیدکنندگان در عرصه‌ی ساخت تجهیزات نفتی، با ده‌ها چالش و مشکل روبرو هستند؛ از ثبت سفارش، تخصیص ارز و نوسانات اقتصادی گرفته تا ترخیص کالا از گمرک؛ از آن سو هر روز هم با قوانین نانوشته‌ای روبرو هستیم که در مسیر فعالیت مانع ایجاد میکند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید