صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۹ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۹:۰۳
کد خبر: 22054
گزارشگر: 464
۱۴۸
۰
۰
۲
پدرو سانچز:

مسئولیت‌مان را در جهت صلح و امنیت بر عهده می‌گیریم

مسئولیت‌مان را در جهت صلح و امنیت بر عهده می‌گیریم
در میان رهبران فعلی اروپا، پدرو سانچز همواره سعی کرده است، پیشگام برخی اقدامات تازه باشد.

به گزارش آسیانیوز؛ در این مسیر، نخست‌وزیر اسپانیا سرانجام توانست رهبران نروژ و ایرلند را در جهت به رسمیت شناختن کشور فلسطین با خود همراه کند. اقدامی که با توجه به حملات اسراییل به رفح، می‌تواند موج تازه‌ای را در میان کشورهای اروپایی ایجاد کند. روز گذشته، پدرو سانچز، نخست وزیراسپانیا در یک سخنرانی در تلویزیون ملی گفت: «اسپانیا به بیش از ۱۴۰ کشوری که قبلاً فلسطین را به رسمیت می‌شناسند می‌پیوندد.»

نخست‌وزیر اسپانیا در سخنرانی خود در مادرید گفت: «این یک تصمیم تاریخی است که یک هدف واحد دارد؛ کمک به دستیابی به صلح بین اسرائیل و فلسطین. اسپانیا کشور فلسطین را بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ و بر اساس تغییراتی را که مورد توافق طرفین قرار گرفته است، به رسمیت می‌شناسد. اگرچه تعیین مرزهای سایر کشورها به عهده اسپانیا نیست، اما موضع ما با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و با موضعی که به طور سنتی توسط اتحادیه اروپا اعلام می‌شود، همسو است. دولت فلسطین باید شامل کرانه باختری و غزه متصل به یک کریدور و بیت‌المقدس شرقی به‌عنوان پایتخت آن قابل دوام باشد.»

سانچز در بخش دیگری از سخنرانی‌اش گفت: «برای دستیابی به راه‌حل پایدار ۲ دولتی، اولویت اصلی «پایان دادن به بحران غزه» است که شامل دستیابی به آتش‌بس دائمی، دسترسی بدون مانع به کمک‌های بشردوستانه به غزه و آزادی همه اسیران اسرائیلی است. اسپانیا همچنین انرژی خود را برای حمایت از اصلاحات تشکیلات خودگردان فلسطین به کار خواهد گرفت. این به همه حمایت ما نیاز دارد.»

وی در پایان گفت: «اسپانیا به تقویت همکاری با شرکای متعهد به صلح و رفاه در منطقه برای تشکیل یک کنفرانس بین‌المللی صلح که راه‌حل ۲ دولتی را اجرا می‌کند، ادامه خواهد داد. با این، تصمیم ما مسئولیت خود را در جست‌وجوی صلح، امنیت و رفاه همه مردم بر عهده می‌گیریم.»

https://www.asianews.ir/u/eCn
اخبار مرتبط
آقای سانچز پس از آن‌که تحقیقاتی قضایی در پرونده فسادی علیه همسرش، بگونیا گومز، مطرح شد گفته بود که احتمالا از مسند نخست‌وزیری استعفاء می‌دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید