صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۴:۴۹
کد خبر: 22090
گزارشگر: 464
۱۸۹
۰
۰
۰
جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی:

۱۹ مصدوم در پی درگیری مسلحانه پلیس با تبهکاران در مشهد

۱۹ مصدوم در پی درگیری مسلحانه پلیس با تبهکاران در مشهد
در این درگیری مسلحانه پلیس ۱۹ تن از شهروندان بی گناه و ۸ تن از طرف‌های نزاع هدف گلوله قرار گرفتند؛در این عملیات گسترده، ۳ قبضه سلاح شکاری وینچستر و دولول نیز کشف شد و ۵ فروشگاهی که عاملان شرارت از آن مکان‌ها برای وحشت آفرینی و درگیری استفاده کرده بودند نیز با دستور مقام قضایی پلمب شد.

به گزارش آسیانیوز، جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی گفت: در درگیری اراذل‌و‌اوباش، ۱۹ نفر از شهروندان، ۸ نفر از طرفین نزاع مسلحانه و یک مأمور پلیس زخمی شدند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس،سردار احمد نگهبان اظهارداشت: چند روز قبل، نیرو‌های انتظامی بخش احمد‌آباد گزارشی از تیراندازی خونبار عاملان نزاع مسلحانه دریافت کردند که برای ایجاد رعب و وحشت در منطقه، لوله‌های سلاح را به سوی مردم گرفته بودند.

به همین دلیل بلافاصله اولین گروه گشت انتظامی عازم میدان لاله شد، اما وحشت‌آفرینان شرور، به طرف خودروی پلیس نیز آتش گشودند و یکی از افسران فراجا را هم هدف اصابت گلوله قرار دادند و 19 نفر از شهروندان و ۸ تن از طرفین نزاع مسلحانه خون‌بار با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای از سلاح‌های وینچستر و دولول نقش بر زمین شده بودند.


وی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، گروهی از افسران ورزیده پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مشهد به‌سرپرستی سرهنگ مهدی کسروی (رئیس پشتیبانی و عملیات پلیس پاوا) به طرف مُلک‌آباد حرکت کردند؛ با انتقال مجروحان به مراکز درمانی مشهد، تحقیقات گسترده‌ برای شناسایی عاملان وحشت‌آفرینی و تیراندازی‌های خون‌بار آغاز و با بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد که نزاع مذکور فقط به‌خاطر ادعای ایجاد مزاحمت برای یک دختر جوان شکل گرفته است.

سردار نگهبان عنوان کرد: با دستور سرتیپ سردار محمد‌کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی) برای برخورد مقتدارانه با عوامل ناامنی و اخلال در نظم و امنیت عمومی، بی درنگ گروه عملیاتی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی وارد عمل شدند و در کمتر از ۲۴ ساعت ۱۸ تن از متهمان به شرارت و ایجاد رعب و وحشت را در چندین عملیات ضربتی و غافلگیرانه در نقاط مختلف شهر مشهد به دام انداختند و یک نفر دیگر ازآنان را هم در منطقه مُلک آباد دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی اظهارکرد: بررسی‌های مقدماتی نشان داد وقتی ادعای ایجاد مزاحمت جوانی به نام «علیرضا-و» برای دختری از طرف‌های مقابل بازگو می‌شود دو تن از آنان با شمشمیر و قمه به سوی آن جوان حمله می‌کنند و او را درون یک خواربار فروشی هدف ضربات هولناک شمشیر قرار می‌دهند. دقایقی بعد با انتقال پیکر مجروح این جوان به بیمارستان؛ یکی از اطرافیان نزدیک آن پسر که متوجه ماجرا شده بود گروهی از نزدیکانش را فرا می‌خواند. بدین ترتیب با حضور تعدادی از طرف‌های مقابل نزاع مسلحانه خونبار در حالی آغاز می‌شود که آن‌ها برای ایجاد رعب و وحشت به سوی شهروندان تیراندازی می‌کنند.

وی افزود: در این نزاع مسلحانه ۱۹ تن از شهروندان بی گناه و ۸ تن از طرف‌های نزاع هدف گلوله قرار گرفتند؛در این عملیات گسترده، ۳ قبضه سلاح شکاری وینچستر و دولول نیز کشف شد و ۵ فروشگاهی که عاملان شرارت از آن مکان‌ها برای وحشت آفرینی و درگیری استفاده کرده بودند نیز با دستور مقام قضایی پلمب شد.

سردار نگهبان ادامه داد:در این نزاع خونبار، دو انگشت یکی از عوامل نزاع با اصابت ضربه شمشیر قطع شده است و یکی از افسران نیروی انتظامی هم که از ناحیه چشم هدف گلوله قرارگرفته بود در مرکز درمانی به سر می‌برد؛ خودروی فرماندهی بخش احمد آباد نیز با اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای تخریب شده است.

https://www.asianews.ir/u/eCV
اخبار مرتبط
براساس گزارش ها چند فرد مهاجم در اقدامی عجیب با قمه به سمت ماموران پلیس راهور حمله‌ور شده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و از محل متواری شدند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید