صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۸:۲۲
کد خبر: 22143
گزارشگر: 464
۱۳۸
۱
۱
۱
در جلسه روز گذشته

​مخالفت با تعطیلی شنبه‌ها

​مخالفت با تعطیلی شنبه‌ها
هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با تعطیلی شنبه‌ها موافقت نکرد.به گزارش آسیانیوز؛ روز گذشته، هیأت عالی نظارت به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس هیأت عالی نظارت و با حضور اکثریت اعضا، وزرای کشور، امور اقتصادی و دارایی، رؤسای سازمان امور اداری و استخدامی، امور مالیاتی و سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد.

در بخشی از این جلسه که به موضوع تعطیلی شنبه‌ها اختصاص داشت، این نهاد، لایحه تعطیلی شنبه‌ها را از جهت ناعادلانه بودن مغایر جز ۱۰ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری و نیز به دلیل افزایش هزینه‌های بخش خصوصی مغایر بند ۱۱ سیاست‌های کلی تشویق سرمایه‌گذاری تشخیص داد و با آن موافقت نکرد.

https://www.asianews.ir/u/eDO
اخبار مرتبط
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به آخرین وضعیت بررسی مصوبه تعطیلات آخر هفته گفت: ان‌شاءالله در روزهای آینده در این رابطه هم با پایان بررسی اعلام نظر خواهیم کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
هادی
۱۴۰۳/۰۳/۱۳
0
0
0

وقتی متخصصان سازمان اداری و استخدامی کشور، اعضای هیات دولت، رئیس جمهور محترم، کمیسیون اجتماعی مجلس، مراجع عظام تقلید با تعطیلی روز شنبه موافقت کرده اند چرا بعضی افراد با تعطیلی شنبه مخالفت نموده اند. چرا با بهانه های بچه گانه، با تضعیف دولت موجب شادی دشمنان ملت می شوند. وقتی این اقدام باعث کاهش یک ششم از هزینه های آب، برق، تلفن، بنزین و گاز ادارات دولتی و حذف هزینه نهار کارکنان مستقر در تهران و موجب تحکیم بنیان خانواده و باعث هماهنگی بیشتر ستاد وزارتخانه ها با واحدهای استانی و شرکت های خارجی می گردد، نتیجه مخالفت غیرعقلایی با تعطیلی شنبه، خیانت به مردم و هزینه تراشی برای دولت و نا امیدی مردم از مجلس و کاهش میزان مشارکت در انتخابات آتی خواهد بود.این اقدام تبعیض آمیز مجلس اولا توهین 136 نماینده مجلس، ثانیا توهین به اعضای هیات دولت و رئیس جمهور شهید و ثالثا توهین به مراجع عظام تقلید، تلقی می گردد چون هیچ دلیل محکمه پسندی برای رد مصوبه مجلس ارائه نشده است.


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید