صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۰:۰۱
کد خبر: 22185
گزارشگر: 2
۱۴۹
۰
۰
۲
ارسال کالا از چین

بهترین روش واردات و حمل بار از چین

بهترین روش واردات و حمل بار از چین
در دنیای تجارت امروز کالاهای چینی دنیا را درنوردیده‌اند و توانسته‌اند بازارهای جهانی را به تسخیر درآورند. کالاهای چینی بر خلاف تصور عامیانه اجناسی با کیفیت پایین نیستند بلکه می‌توان در میان کالاهای چینی اجناس درجه یک فراوانی را با قیمتی منصفانه‌تر پیدا کرد. شاید به همین دلیل است که بازرگانان و تجار از سراسر جهان به واردات کالا از چین علاقه فراوانی دارند. تاجران ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اگر شما هم به گسترش تجارت با کشور چین فکر می‌کنید و به دنبال راهی برای حمل بار از این کشور و واردات آن به بازار می‌گردید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

حمل بار تجاری از چین

روش‌های متنوعی برای حمل بین‌المللی بار وجود دارند. از میان این روش‌ها کارگو روش حمل‌ونقل بار با حجم زیاد و با اهداف تجاری است. بیشتر بازرگانان با توجه به همین موضوع، برای حمل‌ونقل مرسولات تجاری خود از کارگو چین استفاده می‌کنند. کارگوی بار از چین راه جدیدی را به از بازارهای چین به کشورهای مختلف در سراسر جهان از جمله ایران باز کرده است.
البته لازم به ذکر است که کارگوی بار خود شامل روش‌های زمینی، دریایی و هوایی است. هرچند که کشور چین دارای راه‌های زمینی به کشورهای اطراف خود است اما با توجه به مسافت زیاد بین این دو کشور چین و ایران و هزینه بالای حمل زمینی بار در این مسافت زیاد، استفاده از روش کارگو زمینی برای انتقال بار از چین به ایران روشی به‌صرفه نیست و چندان رواج ندارد.
کارگوی دریایی و هوایی روش‌های رایج برای حمل بار از چین به شمار می‌روند که در ادامه با هر دو روش بیشتر آشنا خواهیم شد.

کارگوی هوایی از چین

روش کارگوی هوایی یک روش بسیار امن برای انتقال بار در میان دو کشور است. مزیت کارگوی هوایی این است که با سرعت بسیار زیادی کالاها را میان دو نقطه منتقل می‌کند. البته لازم به ذکر است که با توجه به انتقال مرسولات تجاری در این روش به کمک هواپیما، محدودیت‌های از نظر ماهیت کالا، وزن و حجم آن وجود خواهد داشت و از سوی دیگر هزینه انتقال کالا به کمک این روش بسیار بالا است.
استفاده از کارگوی هوایی زمانی اهمیت زیادی دارد که برای دریافت محموله عجله داشته باشید و سرعت رسیدن آن برای شما مهم باشد. علاوه بر این موضوع اگر قصد ارسال کالاهای زود مصرف را دارید هم کارگوی هوایی روش مناسبی برای شما خواهد بود. در آخر باید مجدداً به این نکته اشاره کرد که روش کارگوی هوایی امن‌ترین روش برای انتقال بارهای تجاری است و برای انتقال مرسولات ارزشمند و گران‌قیمت از روش کارگوی هوایی استفاده می‌شود.

کارگوی دریایی از چین

روش کارگوی دریایی به این شکل است که در آن مرسولات تجاری در داخل کانتینر و از راه‌های دریایی منتقل می‌شوند. این روش معمولاً مقرون به‌صرفه‌تر است اما سرعت رسیدن بار در این روش نسبت به دیگر روش‌های حمل بار تجاری کندتر خواهد بود. با این حال کارگوی دریایی در میان بازرگانان ایرانی طرفدار دارد. در روش کارگوی دریایی، بار از بنادر مختلف چین ارسال می‌شود و امکان دریافت آن در بنادر تجاری ایران وجود دارد. البته لازم به ذکر است که اگر قصد تحویل گرفتن مرسوله خود در شهری به جز شهرهای بندری ایران را دارید باید هزینه حمل زمینی بار خود از شهر بندری مذکور به مقصد مورد نظرتان راه هم در نظر بگیرید.

کارگو دریایی چین

بسیاری از بازرگانان به جای انتقال مستقیم مرسوله تجاری خود از چین به ایران، اقدام به ارسال بار از چین به دبی می‌کنند. این کار مزایای خاص خود را برای تجارت این افراد به دنبال دارد که در ادامه با این مزایا آشنا خواهیم شد.

ارسال بار از چین به دبی

دبی را می‌توان اصلی‌ترین دروازه دسترسی ایران به بازارهای جهانی و بین‌المللی دانست. فاصله کم دبی با بنادر جنوبی ایران و وجود مسیرهای آبی بین این بنادر که اجازه ارسال و دریافت کالا را از طریق کارگوی دریایی به بازرگانان می‌دهد، تجارت بین دبی و ایران را برای بازرگانان ایرانی تسهیل کرده است. در واقع تجار ایرانی می‌توانند مرسولات تجاری خود را با سرعتی نسبتاً مناسب و هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه از دبی به ایران انتقال دهند.
در برخی از موارد بعضی از کسب‌وکارهای و شرکت‌های بین‌المللی قادر به تجارت مستقیم با ایران و ارسال کالاهای خود به کشور ما نیستند. در این مواقع بازرگانان ایرانی می‌توانند با ارسال بار از چین به دبی این مانع را دور بزنند و مرسولات تجاری خود را از دبی وارد کشور کنند.

مدت زمان لازم برای واردات کالا از چین به ایران

در صورتی که برای ارسال مرسولات تجاری خود روش کارگوی هوایی را برگزیده باشید بین ۳ تا ۶ روز برای ترخیص و دریافت کالاهای خود در ایران زمان لازم خواهید داشت. این مدت زمان در صورتی که روش کارگوی دریایی را انتخاب کنید بیشتر خواهد شد و بازه‌ای ۲۵ تا ۳۵ روز را برای دریافت کالاهای مورد نظر خود در بنادر ایران نیاز خواهید داشت. در صورتی که قصد دریافت کالاهای مورد نظرتان را در شهری به جز شهرهای بندری داشته باشید لازم است که مدت زمان لازم برای حمل بار از بندر به شهر مقصد مورد نظر خود را هم به این بازه اضافه کنید.

ارسال بار از چین به ایران

بهترین شرکت برای حمل بار از چین

توجه کنید که در صورتی که از خدمات یک شرکت پست بین‌المللی معتبر برای حمل کالاهای خود از چین استفاده کنید می‌توانید مرسوله خود را در هر مرحله از ارسال از میدا تا مقصد رهگیری کنید.
شرکت پست بین‌المللی سامان اکسپرس به عنوان یکی از برترین شرکت‌های پست بین‌المللی در ایران نه تنها تجربه فراوانی در حمل بار از چین به ایران دارد بلکه به مشتریان خود امکان رهگیری ۲۴ ساعته و آنلاین مرسولات تجاری را می‌دهد. یعنی برای اطلاع از وضعیت مرسوله تجاری خود تنها به داشتن کد رهگیری و اتصال به اینترنت نیاز دارید!
عموماً مرسولات تجاری که از چین حمل می‌شوند ارزش مالی بسیار زیادی دارند و در صورت بروز حادثه برای کشتی یا هواپیما حامل بار، آسیب مالی بسیار زیادی متوجه تاجر صاحب بار خواهد شد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که همواره به کمک یک شرکت معتبر پست بین‌المللی مرسولات خود را بیمه کنید تا بتوانید با خاطری آسوده و بدون درگیری با خطرات و ریسک‌های مسیرهای تجاری به تجارت بپردازید و از سوی دیگر خیالتان از انجام درست و سریع همه امور مربوط به حمل‌ونقل و مسائل گمرکی آسوده باشد.

سامان اکسپرس با دارا بودن نمایندگی‌های فعال در شهرهای هنگ کنگ، شنزن و گوانجو چین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای انجام امور مربوط به حمل بار از چین است. این شرکت با تجربه در حمل و ارسال بارهای تجاری شرکت‌های شناخته شده خدمات بسته‌بندی و ایمن بار را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند و به آن‌ها برای انتخاب بهترین مسیرهای حمل‌ونقل تجاری مشاوره رایگان می‌دهد.

https://www.asianews.ir/u/eEC
اخبار مرتبط
همه ما می‌دانیم که چین بزرگترین تولیدکننده محصولات الکترونیکی مانند گوشی موبایل است. اگر به عنوان تاجر تمایل به واردات گوشی تلفن همراه داشته باشید، کشور چین بهترین گزینه برای شما است. اما آیا خرید گوشی از چین واقعا به صرفه و سودده است!؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید