صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۷:۱۵
کد خبر: 22189
گزارشگر: 464
۱۰۹
۰
۰
۴

لزوم توجه دولت به ایجاد نیروگاه‌‌های فسیلی، ترکیبی یا خورشیدی / قطعی برق آسیب به تولید می‌زند

لزوم توجه دولت به ایجاد نیروگاه‌‌های فسیلی، ترکیبی یا خورشیدی / قطعی برق آسیب به تولید می‌زند
فعالان با تاکید براینکه برای محدودیت مصرف برق صنایع باید نیروگاههای جدید ایجاد شود می‌گویند که دولت باید صنایع بزرگ را در بحث ایجاد نیروگاه به کار بگیرد، در واقع صنعت و دولت در زمینه ایجاد نیروگاه برق به کمک همدیگر بیایند.
به گزارش آسیانیوز؛ دولت لازم است که در این قضیه جدی ورود کند و ضمانت‌های لازم را به شرکت‌های خصوصی برای ایجاد نیروگاه بدهد. البته در این موضوع وزارت نیرو باید تضمین‌های به آنها بدهد چرا که برخی از  نیروگاه های بخش خصوصی مدت‌های مدیدی  هست که از وزارت نیرو طلب دارند و طلبشان پرداخت نشده است.

اینکه سرمایه و تولید صنایع به خاطر قطعی برق با مشکل روبرو شود خیلی منطقی نیست حتما دولت باید یک راهکاری دنبال کند تا آسیب جدی به صنایع وارد نشود.

هر ساله، با نزدیک شدن به فصل گرما، شاهد تکرار سناریوی محدودیت مصرف برق برای صنایع هستیم. همانطور که میدانید ایجاد صنایعی چون فولاد چه در بخش خصوصی و چه دولتی بسیار سخت و سنگین است اینکه این سرمایه و تولید صنایع به خاطر قطعی برق با مشکل روبرو شود خیلی منطقی نیست حتما باید یک راهکاری دنبال شود تا به صنایع آسیب جدی وارد نشود.

صرفه جویی خانگی باید جدی گرفته شود و دولت مشوق‌های اساسی را ایجاد کند تا مصارف برق خانگی مقداری کاهش و بهینه شود. متاسفانه در مدیریت مصرف خانگی با مصرف بی رویه روبرو هستیم و باعث می شود برق صنایع مهم قطع شود و آنها را با مشکل روبرو کند.

ایجاد نیروگاه‌ها  توسط خود شرکت‌های فولادی

در حال حاضر در چندین مورد شرکت‌های فولادی بزرگ نیروگاه ایجاد کردند و یا در حال افتتاح است. صنایع ملی مس سه تا نیروگاه ۲۵ مگاواتی را برای خودش را گلنک زنی کرده است این روال و روند ایجاد شده است ولی باید مقداری سرعت بیشتری بگیرد.
قاسم جم
https://www.asianews.ir/u/eEx
اخبار مرتبط
یزد - در سال گذشته 3 میلیون و 46 هزار و 324 مگاوات ساعت برق در نیروگاه یزد تولید شد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید